Trwa ładowanie...
d2kg3af
d2kg3af

Drozapol będzie skupował swoje akcje do końca 2009 roku

30.12.Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Drozapolu zdecydowali o przedłużeniu buybacku na 2009 rok - poinformowała spółka w uchwałach po NWZA.

W marcu 2008 roku...

Share
d2kg3af

30.12.Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Drozapolu zdecydowali o przedłużeniu buybacku na 2009 rok - poinformowała spółka w uchwałach po NWZA.

W marcu 2008 roku NWZA upoważniło zarząd spółki do skupienia do końca 2008 roku z rynku do 3 mln akcji Drozapolu, po cenie nie wyższej niż 8 zł za maksymalnie 24 mln zł ze środków własnych.

"Umożliwienie kontynuacji buybacku po 31.12.2008 (poprzednia data zakończenia skupu), co jest wskazane z uwagi na aktualną sytuację giełdową - niską wyceną walorów DROZAPOL-PROFIL S.A. Wykup akcji nie jest kontynuowany w II półroczu 2008 roku, ze względu na znaczące zaangażowanie finansowe Spółki w przejęcie i zrestrukturyzowanie przejętego podmiotu - spółki GLOB-PROFIL oraz niewyjaśnioną sprawę zapłaty podatku dochodowego w imieniu tych akcjonariuszy, którzy zbyli swoje akcje celem umorzenia" - napisano w uzasadnieniu uchwał.

d2kg3af

"Pomimo wystąpienia do Ministra Finansów Spółka nie otrzymała realnych wskazań co do sposobu naliczenia i zapłaty podatku dochodowego od akcji zbytych przez akcjonariuszy celem umorzenia i nie ma możliwości wywiązania się z tego obowiązku. Wydłużenie okresu wykupu akcji stworzy szansę uzyskania takiej interpretacji przepisów, która umożliwi naliczenie i zapłacenie podatków od akcji już nabytych w 2008 roku. By nie uzależniać ewentualnej kontynuacji buybacku od kwestii podatkowych, Zarząd proponuje również alternatywną wersję skupu akcji własnych - poprzez jeden z domów maklerskich, który w pierwszej kolejności dokona zakupu akcji DROZAPOL-PROFIL S.A. we własnym imieniu i na własny rachunek, a następnie zbędzie je na rzecz DROZAPOL-PROFIL" - dodano.(PAP)

epo/ jtt/

d2kg3af

Podziel się opinią

Share
d2kg3af
d2kg3af