Trwa ładowanie...
d2pyqqx
transport
27-03-2009 19:50

Droższe bilety po zamknięciu Etiudy

O 30 zł więcej za bilet lotniczy zapłacą
pasażerowie tanich linii lotniczych, którzy od 1 kwietnia będą
obsługiwani w Terminalach 1 i 2 warszawskiego Okęcia. To skutek
zamknięcia w sobotę Terminala Etiuda i przeniesieniem ruchu
pasażerskiego do T1 i T2.

d2pyqqx
d2pyqqx

Opłata dla pasażera kupującego bilet lotniczy wzrośnie z 30 do 60 zł. Pozostałe opłaty pobierane od przewoźnika za start, lądowanie oraz parkowanie samolotu - mają się nie zmienić.

Decyzja o zamknięciu Etiudy zapadła pod koniec listopada ub.roku. Władze lotniska zdecydowały o tym m.in. na skutek skarg pasażerów.

_ Liczne skargi pasażerów skłoniły nas do podjęcia decyzji o likwidacji Etiudy. Jej standardy były dla nas nie do zaakceptowania. Chcemy, aby wszyscy pasażerowie byli obsługiwani na najwyższym poziomie. W sytuacji, kiedy oddaliśmy do użytku Terminal 2, stwierdziliśmy, że nie możemy utrzymywać już Etiudy _ - mówił wówczas dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Michał Marzec.

Terminal Etiuda obsługiwał od 2004 r. pasażerów tanich linii lotniczych. Pierwotnie miał on być rozwiązaniem tymczasowym, stworzonym do obsługi pasażerów do czasu zakończenia budowy Terminalu 2.

d2pyqqx

Od października ub.roku Etiuda obsługuje tylko odloty. Przyloty zostały przeniesione do T1 i T2.

W ostatnim czasie Etiuda obsługiwała pasażerów tanich linii lotniczych: Wizz Air, Norwegian, Germanwings, Easyjet, Iceland Express.

Przeciwko likwidacji Etiudy protestował węgierski przewoźnik Wizz Air. Według niego zamknięcie terminala "może skutkować likwidacją nisko-kosztowych połączeń z Warszawy". Z zadowoleniem decyzję PPL przyjął norweski przewoźnik Norwegian.

d2pyqqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pyqqx