Trwa ładowanie...
dw8cacd

Dwie firmy zainwestują min. 31,5 mln zł w krakowskiej SSE w Trzebini i Skawinie

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Firmy MWM Elektro oraz GRC Technologie otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej, podał zarządzający SSE Krakowski Park Technologiczny. Na ich mocy spółki zainwestują łącznie min. 31,5 mln zł i zatrudnią co najmniej 40 osób w swoich zakładach w podstrefach Trzebinia i Skawina, podała strefa.

Share
dw8cacd

"MWM Elektro sp. z o.o. zainwestuje w nowy projekt na terenie podstrefy w Trzebini. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł oraz utworzyć na terenie strefy dodatkowych 5 miejsc pracy. W nowym zakładzie spółka będzie kontynuowała dotychczasową działalność, polegającą na projektowaniu, produkcji i modernizacji maszyn wyciągowych, urządzeń sygnalizacji szybowej, układów zasilania, sterowania i nadzoru dla stacji wentylatorów i pompowni dla przemysłu wydobywczego" - czytamy w komunikacie.

Zezwolenie otrzymała także firma GRC Technologie, która zamierza na terenie podstrefy w Skawinie wybudować nowy zakład produkcyjny. Inwestycja polega na utworzeniu zakładu wykorzystywania surowców odpadowych do produkcji paliw odnawialnych (pelety) i materiałów budowlanych. W tym celu spółka zamierza zakupić od H+H Polska zabudowaną nieruchomość po byłym zakładzie prefabrykatów budowlanych, zmodernizować część istniejących obiektów oraz wyposażyć je w linie technologiczne.

W ramach nowej inwestycji wdrożona zostanie innowacyjna technologia bezodpadowego przetwarzania surowców mineralnych oraz biosurowców. Spółka zamierza ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 23,5 mln zł oraz zwiększyć zatrudnienie na terenie strefy o co najmniej 35 osób, podano również.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał do tej pory 9 zezwoleń na działalność w strefie.

(ISBnews)

dw8cacd

Podziel się opinią

Share
dw8cacd
dw8cacd