Trwa ładowanie...
d3z1p2x

Dwie pierwsze umowy na termomodernizację budynków publicznych podpisane

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał pierwsze umowy na termomodernizację budynków publicznych - Collegium Chemicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i budynków należących do ABW. Z funduszy UE na ten cel pójdzie ok. 50 mln zł.

Share
d3z1p2x

To dwie pierwsze umowy na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, jakie podpisał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 - poinformowali przedstawiciele Funduszu w piątek w komunikacie.

Ponad 31 mln zł dofinansowania trafi na termomodernizację dawnego Collegium Chemicum należącego do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach tej inwestycji przewidziano m.in.: ocieplenie powierzchni zewnętrznych, wymianę okien, zmianę oświetlenia na energooszczędne czy montaż paneli fotowoltaicznych. Koszt remontu przekroczy 41 mln zł, a prace mają się zakończyć do końca marca 2020 r.

Z kolei ponad 17 mln zł z funduszy unijnych trafi na zwiększenie efektywności energetycznej dwudziestu budynków należących do Skarbu Państwa, będących w dyspozycji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Znajdują się one m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Rzeszowie, Katowicach czy we Wrocławiu. Całkowity koszt inwestycji to ponad 21 mln zł.

d3z1p2x

Fundusz zapowiada, że w najbliższym czasie podpisze kolejne umowy.

"Pozytywny wynik w ocenie merytorycznej drugiego stopnia otrzymało, jak na razie, 10 projektów, których wnioskowana kwota dofinansowania wynosi ponad 80 mln zł. Poza Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dofinansowanie otrzymają też: Zakład Karny w Wadowicach, Areszt Śledczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Izba Skarbowa w Poznaniu, Technikum Leśne w Białowieży, Izba Skarbowa we Wrocławiu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie i Sąd Apelacyjny w Łodzi" - poinformował Fundusz.

Budżet pierwszego konkursu, którego nabór zakończył się w maju br., wynosi 200 mln zł. Wnioski o dofinansowanie złożyło 180 podmiotów. Całkowity koszt inwestycji przekracza 1 mld zł, a dofinansowanie miałoby sięgnąć prawie 715 mln zł.

d3z1p2x

Podziel się opinią

Share
d3z1p2x
d3z1p2x