Trwa ładowanie...
d42ce0p
wojsko

DWL: desant spadochronowy rozpoznania (komunikat)

...

Share
d42ce0p

24.05. Warszawa - Wydział Prasowy DWL informuje:

Kompania dalekiego rozpoznania (kdr) 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego po wykonaniu desantu ze śmigłowców zajęła wyznaczony rejon odpowiedzialności rozpoznawczej i przystąpiła do wykonywania kolejnych zadań w ramach ćwiczenia "Delta-13".

Na poligonie drawskim dobiega końca letnie zgrupowanie poligonowe jednostek i pododdziałów rozpoznawczych Wojsk Lądowych. Ostatnim elementem trwającego od 7 maja szkolenia jest ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem "Delta-13". Głównym ćwiczącym jest 2 pułk rozpoznawczy z Hrubieszowa, którego kompania dalekiego rozpoznania w dniu 24 maja przystąpiła do wykonania jednego z pierwszych zadań: desantu ze śmigłowców.

d42ce0p

"Pierwsza grupa 1 kompanii dalekiego rozpoznania wykonała skoki przy użyciu spadochronów AD-2000, druga grupa wylądowała na spadochronach AD-95, natomiast trzecia zajęła swój rejon odpowiedzialności rozpoznawczej po wykonaniu desantu z przyziemienia, bezpośrednio ze śmigłowców" - wyjaśnia pułkownik Piotr Bieniek, dowódca 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

"Natychmiast po wylądowaniu pododdział przystąpił do dalszego działania, które obejmuje aktywność w rejonach odpowiedzialności, na wyznaczonych kierunkach. Żołnierze wykonają między innymi zadania patrolowe i rozpoznawcze, będą potwierdzać obecność przeciwnika, jego położenie, ruchy, rozmieszczenie stanowisk dowodzenia oraz innych elementów ugrupowania. Tak naprawdę moi ludzie dopiero teraz zaczynają swoje działanie. Najtrudniejsze przed nimi" - dodaje pułkownik Bieniek.

Żołnierze kdr wykonali desant ze śmigłowców W-3 Sokół z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Ich działanie obserwował zastępca dowódcy Wojsk Lądowych - szef sztabu generał dywizji Andrzej Malinowski.

"Delta-13" zakończy tegoroczne zgrupowanie "rozpoznania". W kulminacyjnym momencie w Drawsku szkoliło się blisko 1600 żołnierzy, mających do dyspozycji ponad 400 jednostek sprzętu. "Główną siłę" stanowili żołnierze pułków rozpoznawczych: 2 pułku z Hrubieszowa, 9 z Lidzbarka Warmińskiego oraz 18 pułku z Białegostoku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d42ce0p

Podziel się opinią

Share
d42ce0p
d42ce0p