Trwa ładowanie...
d3lbxsx
finanse
22-05-2012 09:42

Dynamika wzrostu produkcji przemysłowej w nadchodzących miesiącach spowolni - Erste (opinia)

22.05. Warszawa (PAP) - Analitycy banku Erste Group spodziewają się, że po przyspieszeniu rocznego tempa wzrost polskiej produkcji przemysłowej w kwietniu do 2,9 proc. z 0,7 proc....

d3lbxsx
d3lbxsx

22.05. Warszawa (PAP) - Analitycy banku Erste Group spodziewają się, że po przyspieszeniu rocznego tempa wzrost polskiej produkcji przemysłowej w kwietniu do 2,9 proc. z 0,7 proc. w marcu, w kolejnych miesiącach dynamika produkcji spowolni.

"Wzrost produkcji przemysłowej w kwietniu o 2,9 proc. rdr jest prawie zgodny z konsensusem i powyżej naszych oczekiwań na poziomie 1,8 proc. Naszym zdaniem poprawa wobec marca jest tymczasowa. W kolejnych miesiącach spodziewamy się słabszej dynamiki produkcji związanej z wpływającym na popyt zewnętrznych kryzysem zadłużenia. Także wygasający wpływ aktywności budowlanej związanej z EURO 2012 będzie odgrywał tutaj rolę" - napisano w opublikowanym we wtorek komentarzu do danych GUS.

Zgodnie z poniedziałkowymi danymi GUS produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 2,9 proc. rdr, po wzroście o 0,7 proc. w marcu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 7,5 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła w kwietniu rdr o 5,0 proc., a mdm wzrosła o 2,3 proc. (PAP)

bg/ asa/

d3lbxsx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lbxsx