Trwa ładowanie...

eBay kontratakuje na polskim rynku. Sukces ma zagwarantować sztuczna inteligencja

Jeden z największych serwisów aukcyjnych na świecie dodaje nowa funkcjonalność w polskim serwisie. Firma chce zdobyć nowych klientów dynamicznym interfejsem i personalizacją zakupów. Jak zapewnia gigant internetowej sprzedaży, podobne rozwiązania sprawdziły się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Jak zareagują na nią polscy internauci?

eBay kontratakuje na polskim rynku. Sukces ma zagwarantować sztuczna inteligencjaŹródło: flickr.com, fot: KAZUHISA OTSUBO/CC/Flickr
d1y05no
d1y05no

Od środy strona eBay.pl jest wyposażona w funkcjonalności wsparte przez sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Dzięki temu oferty mają być dostosowywane do preferencji konkretnych użytkowników, którzy widzą stronę główną eBay dopasowaną do własnych, indywidualnych nawyków i zachowań zakupowych.

Jak zapewnia spółka obecnie przez serwis można kupić już ponad miliard różnych produktów. Nowa technologia ma pomóc dokonać przy tym ogromie ofert właściwego wyboru. Sztuczna inteligencja ma pozwolić dokonać wyboru dopiero co ”poszukującym inspiracji".

- Naszym celem jest maksymalne ułatwienie zakupów, zarówno konsumentom, którzy chcą nabyć konkretny produkt, jak również tym, którzy dopiero poszukują inspiracji. Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji z szeroką ofertą produktów możemy zaoferować użytkownikom przedmioty odpowiadające ich konkretnym potrzebom i zainteresowaniom - zapewnia dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay Małgorzata Gliszczyńska.

Zobacz na czym polega fenomen zakupów w sieci

Nowa technologia to kolejny już krok firmy mający zwiększyć jej udziały na naszym rynku.W maju tego roku, jak pisaliśmy w WP, znalazł sposób na poradzenie sobie z problemem z zagranicznymi sprzedawcami, którzy nie chcieli wysyłać towarów do Polski.

d1y05no

Receptą okazała się tu współpraca z dostawcą usług logistycznych Borderlinx. Dzięki niej polscy użytkownicy mogą bez przeszkód zamawiać produkty z niemieckiej platformy eBay.de z dostawą do Polski.

Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez Borderlinx użytkownik po rejestracji na stronie internetowej otrzyma wirtualny adres w Niemczech. W praktyce towar kupiony na eBay.de trafia do magazynu Borderlinx, skąd następnie jest dostarczany na wyznaczony adres w Polsce. W zależności od usługi, cały proces wysyłki może się zamknąć nawet w ciągu 3 dni roboczych.

eBay Inc. to globalny lider w handlu, udostępniający platformy Marketplace, StubHub i Classifieds. Firma powstała w 1995 roku w San Jose w Kalifornii. eBay to jedna z największych i najaktywniejszych platform sprzedażowych. W 2016 r. sprzedaż przez eBay osiągnęła wartość 84 mld USD brutto.

d1y05no
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y05no