Trwa ładowanie...
zakupy

eBay walczy o klientów w Polsce. Wykorzysta do tego Niemców

Popularny, mogący się pochwalić 169 mln aktywnych użytkowników na całym świecie, portal aukcyjny eBay dobrze znany jest również i nad Wisłą. Zdarza się jednak, że zagraniczni sprzedawcy preferują dostawę wyłącznie w swoim kraju i nie oferują wysyłki za granicę, w tym do Polski. Znalazł się jednak sposób.

Share
eBay walczy o klientów w Polsce. Wykorzysta do tego Niemców
Źródło: flickr.com, fot: KAZUHISA OTSUBO/CC/Flickr
d1rdtce

W Polsce wciąż rodzima platforma aukcyjna - Allegro dominuje na naszym rynku e-comerce. Decyduje o tym większa oferta krajowa oraz niemal całkowity brak problemów w dostawach. Teraz jednak polski serwis będzie musiał zmierzyć się z większą konkurencję ze strony starszego brata eBay-a, którym był inspirowany.

eBay postanowił bowiem zawalczyć o polskiego klienta. Pod koniec ubiegłego roku eBay ogłosił zmiany dla kupujących i sprzedających w Polsce w ramach planu transformacji portalu, które objęły m.in. zniesienie w Polsce opłaty za wystawienie przedmiotów na eBay.pl, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Teraz dodatkowo częściowo rozwiązał problem dostaw do Polski. Rozpoczął bowiem współpracę z dostawcą usług logistycznych Borderlinx. Dzięki temu polscy użytkownicy będą mogli bez przeszkód zamawiać produkty z niemieckiej platformy eBay.de z dostawą do Polski.

d1rdtce

Dzięki temu eBay chce możliwie w największym stopniu ułatwić polskim użytkownikom korzystanie z niemieckiej platformy, którzy czasem zderzali się z problemem ze strony sprzedawców niechętnych wysyłkom zagranicę.

Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez Borderlinx użytkownik po rejestracji na stronie internetowej otrzyma wirtualny adres w Niemczech. W praktyce towar kupiony na eBay.de trafia do magazynu Borderlinx, skąd następnie jest dostarczany na wyznaczony adres w Polsce. W zależności od usługi, cały proces wysyłki może się zamknąć nawet w ciągu 3 dni roboczych.

Prawie 70 proc. wszystkich dostaw z eBay.de na obszarze Niemiec jest bezpłatna. Jedyne koszty dla polskiego użytkownika, który chce zamówić produkt od niemieckiego sprzedawcy, wiążą się z wysyłką z magazynu Borderlinx do Polski. Stała cena dostawy do Polski wynosi 15,5 euro za przesyłkę do 30 kg.

– Decyzja o rozpoczęciu współpracy z Borderlinx to potwierdzenie naszej misji, w myśl której chcemy łączyć kupujących i sprzedających online bez względu na to, gdzie się znajdują. Dzisiaj zapewniamy dostęp do takiego rozwiązania naszym polskim użytkownikom – zaznacza Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay. – Nieprzypadkowo taką usługą objęliśmy eBay.de. Spośród rynków europejskich to właśnie nasi niemieccy sprzedawcy znajdują się w czołówce pod względem popularności wśród polskich użytkowników eBay – wyjaśnia.

d1rdtce

Podziel się opinią

Share
d1rdtce
d1rdtce