Trwa ładowanie...
d1kwlpg
d1kwlpg

EBC obniżył stopę depozytową o 10 pb, główną o 5 pb

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Europejski Bank Centralny (EBC) obniżył stopę depozytową o 10 pb do -0,40%, zaś benchmarkową stopę procentową kredytu refinansowego - o 5 pb do 0,00% i stopę kredytu w banku centralnym - o 5 pb do 0,25%, poinformował bank.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1kwlpg

Zmiany poziomu stóp procentowych wejdą w życie 16 marca, podano w komunikacie.

Analitycy oczekiwali obniżki stopy depozytowej o 0,10 pkt proc. i pozostawienia stopy benchmarkowej na niezmienionym poziomie.

"Miesięczny skup w ramach programu skupu aktywów wzrośnie do 80 mld euro począwszy od kwietnia" - czytamy dalej w komunikacie.

d1kwlpg

Do aktywów podlegających skupowi zostaną dołączone euroobligacje przedsiębiorstw niebankowych posiadające rating na poziomie inwestycyjnym, podano także.

"Nowa seria czterech długoterminowych operacji refinansowych (TLTRO II), każda z czteroletnim terminem zapadalności, zostaną uruchomione począwszy od czerwca 2016 r. Warunki pożyczania w ramach tych operacji mogą być na poziomie depozytowej stopy procentowej" - napisał także bank centralny.

Prezes EBC omówi czynniki leżące u podstaw tych decyzji na konferencji prasowej, która rozpocznie się dziś o godz. 14:30 czasu środkowoeuropejskiego, podano także.

(ISBnews)

d1kwlpg

Podziel się opinią

Share
d1kwlpg
d1kwlpg