Trwa ładowanie...
d1rcozq

EBI zatwierdził wniosek KGHM o sfinansowanie części programu inwestycyjnego

15.03. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził wniosek KGHM o długoterminowy kredyt na sfinansowanie części programu inwestycyjnego w hutach w Głogowie i Legnicy...

Share
d1rcozq

15.03. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził wniosek KGHMKGHM (Zobacz notowania spółki ») o długoterminowy kredyt na sfinansowanie części programu inwestycyjnego w hutach w Głogowie i Legnicy oraz w obiekcie unieszkodliwiania odpadów wydobywczych Żelazny Most - wynika z informacji podanych na stronie internetowej EBI.

Całkowita wartość zaplanowanych przez KGHM inwestycji to 1 mld euro. Jak mówił w styczniu PAP Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM, kwota ta może uwzględniać już zrealizowane inwestycje.

Jak podano na stronie EBI, chodzi o inwestycje w modernizację i optymalizację środowiskową hut miedzi Głogów I, Głogów II i Legnica oraz poszerzenie stawu osadowego odpadów poflotacyjnych, tak by odpowiadał produkcji spółki po 2016 r.

Kwota o jaką aplikował KGHM nie została ujawniona. Wyborski mówił wcześniej PAP, że chodzi o kredyt długoterminowy na warunkach korzystniejszych niż oferowane przez banki komercyjne, a kwota o jaką aplikuje spółka jest mniejsza niż 50 proc. wartości nakładów. (PAP)

jow/

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq