Trwa ładowanie...
d23ekwz
nieruchomości
27-04-2017 09:41

Echo Investment sprzedało A4 Business Park na rzecz EPP za 27,5 mln euro

Warszawa, 27.04.2017 (ISBnews) - Projekt Echo - 135 (sprzedający), podmiot zależny Echo Investment, zawarł z A4 Business Park - Iris Capital (kupujący), podmiotem zależnym od Echo Polska Properties, przyrzeczoną umowę sprzedaży nieruchomości położonej w Katowicach, przy ul. Górnośląskiej, Polnej i Francuskiej wraz ze znajdującym się na niej budynkiem wchodzącym w skład kompleksu biurowego pod nazwą A4 Business Park za 27,5 mln euro + VAT, podała spółka.

d23ekwz
d23ekwz

"W ramach transakcji przewidzianej w umowie sprzedawca oraz kupujący zawarli umowę gwarancji czynszowej. Podstawowe postanowienia tej umowy przewidują gwarancję na rzecz kupującego pokrycia przez sprzedawcę płatności czynszowych oraz średnich opłat eksploatacyjnych dla poszczególnych części budynku, które nie zostały wynajęte podmiotom trzecim w dniu podpisania umowy, oraz tych, które zostały wynajęte, a w stosunku do nich zostały zastosowane obniżki czynszu lub okresy bezczynszowe" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo sprzedawca oraz kupujący zawarli:

- umowę rachunku zastrzeżonego;

- umowę na prace aranżacyjne, na podstawie której sprzedający wykona na rzecz kupujące prace wykończeniowe na terenie nieruchomości za dodatkowym wynagrodzeniem;

d23ekwz

- porozumienie dotyczące spłaty pożyczki (profit participation loan) udzielonej przez EPP (Cyprus) 2 Limited - podmiotu zależnego od EPP, podano także.

Uwzględniając dodatkowe płatności, które sprzedawca może otrzymać na podstawie umowy o prace aranżacyjne, łączna wartość przychodów związanych ze sprzedażą nieruchomości może wzrosnąć do szacunkowej kwoty 28,47 mln euro + VAT, podsumowano.

Echo Investment jest deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW w Warszawie. Od 2015 roku jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)

d23ekwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23ekwz