Trwa ładowanie...

Egzamin dla taksówkarzy tylko w dużych miastach

Szykują się kolejne zmiany w deregulacji zawodu taksówkarza. W miejscowościach do 100 tys. mieszkańców będzie można wozić pasażerów bez sprawdzenia wiedzy z topografii - donosi "Rzeczpospolita".

Share
Egzamin dla taksówkarzy tylko w dużych miastach
Źródło: AFP
d3a1mbi

Z kolei w dużych miastach (pow. 100 tys.) radni decydowaliby, czy potrzebne jest szkolenie i egzaminowanie przyszłych kierowców.

Jak wyjaśnia Grzegorz Płatek z Ministerstwa Sprawiedliwości, w mniejszych miejscowościach jazda taksówką jest łatwiejsza - nie ma komplikacji związanych z rozległością miasta czy buspasami. Jak dodaje, zainteresowanie tym zawodem nie jest tam duże.

MS wycofał się też z pomysłu, by samorządy decydowały o egzaminowaniu kandydatów z prawa podatkowego. - Wcześniej chcieliśmy stworzyć możliwość sprawdzenia wiedzy związanej z prowadzeniem kas fiskalnych, ale docierały do nas opinie, że mogłoby to być wykorzystywane do przygotowania zbyt trudnych egzaminów - tłumaczy Płatek.

Nowe pomysły ministerstwa dziwią taksówkarzy. - Jestem zaskoczony, że resort ma nową propozycję, mimo że porozumieliśmy się co do poprzedniej wersji - stwierdza Michał Więckowski z taksówkarskiej "Solidarności".

Więcej na http://www.rp.pl

d3a1mbi

Podziel się opinią

Share
d3a1mbi
d3a1mbi