Trwa ładowanie...
banki

(Eko) Zyski w dobie kryzysu

Kryzys to dla przedsiębiorców niezbyt lubiane słowo w biznesowym słowniku. By zmienić jego negatywne brzmienie, warto skierować swoją firmę na zielone tory. Istnieje wiele sposobów zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. I co ważne - dostępne jest na rynku świetne rozwiązanie na pokrycie kosztów tych inwestycji.

Share
(Eko) Zyski w dobie kryzysu
Źródło: Shutterstock
d2kgilk

Specjalny kredyt inwestycyjny dla firm, który przewiduje otrzymanie dodatkowo bezzwrotnego grantu z Unii Europejskiej, to rozwiązanie dla wszystkich przedstawicieli sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którzy albo zainwestują w energooszczędne urządzenia i technologie podnoszące efektywność energetyczną firmy, albo postawią na odnawialne źródła energii.

Termomodernizacje przynoszą korzyści

Kredyt inwestycyjny z możliwością otrzymania grantu z UE to z jednej strony oferta skierowana do firm, które podejmą inwestycje termomodernizacyjne. Zyskają dzięki nim szansę finansowania nawet przez 15 lat na poziomie 16 mln zł , a dodatkowo będą mogły otrzymać z Unii Europejskiej bezzwrotny grant w wysokości do 250 000 złotych. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy m.in. zajmą się izolacją budynków przed utratą ciepła, wymianą okien i drzwi, unowocześnieniem systemu ogrzewania, chłodzenia czy zamrażania oraz wprowadzą inteligentne systemy zarządzania budynkiem.

Odnawialne źródła energii (OZE), czyli ekologicznie i opłacalnie

Z drugiej strony z kredytu inwestycyjnego dla firm mogą skorzystać przedsiębiorstwa zorientowane na odnawialne źródła energii. Ci przedstawiciele MSP, którzy podejmą działania związane z OZE, mające na celu redukcję emisji szkodliwych gazów, również mogą otrzymać grant z UE. Możliwość finansowania nawet do 16 mln zł z opcją uzyskania dodatkowego grantu z UE w wysokości 6,25% kwoty kredytu, stoi przed przedsiębiorcami, którzy zainwestują w samodzielne projekty służące produkcji czystej energii (siłownie wiatrowe, panele solarne, biomasa, ogniwa fotowoltaiczne), a także tymi, którzy włączą odnawialne źródła w działania na rzecz podniesienia efektywności energetycznej firmy (np. montaż pomp ciepła).

d2kgilk

Zyski z wielu stron

Małe i średnie przedsiębiorstwa – najważniejszy sektor polskiej gospodarki, mogą na inwestycjach w OZE i termomodernizacje jedynie zyskać. To przede wszystkim prosta droga do zwiększenia efektywności energetycznej oraz zoptymalizowania wydatków w firmie. Poza tym proekologiczna działalność może przynieść przedsiębiorstwom status odpowiedzialnego biznesu, który pozwala na zwiększenie zaufania wśród klientów i partnerów biznesowych. A jeśli firma zdecyduje się na Kredyt EkoZysk, ma dodatkowo szansę na bezzwrotny grant z UE. Bo ekoinwestycje to ekozyski.

Materiał powstał we współpracy z Deutsche Bank.

d2kgilk

Podziel się opinią

Share
d2kgilk
d2kgilk