Trwa ładowanie...
daw9agd

Ekokogeneracja pozyskała 3,4 mln zł z emisji obligacji serii A

Warszawa, 18.01.2016 (ISBnews) - Ekokogeneracja pozyskała 3,395 mln zł z emisji obligacji serii A, podała spółka. W I kw. spółka przedstawi szczegóły reorganizacji grupy kapitałowej.
Share
daw9agd

W subskrypcji prywatnej Ekokogeneracja przydzieliła 3 395 obligacji serii A, o wartości nominalnej 1 000 z każda. Spółka zakładała wcześniej emisję od 2 500 do 5 000 obligacji.

Wyemitowane papiery dłużne są dwuletnimi zabezpieczonymi obligacjami kuponowymi, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 9,5% w skali roku, z półrocznym okresem wypłaty odsetek. Zostały one objęte przez 55 inwestorów.

"Środki pozyskane z emisji obligacji serii A zostaną przeznaczone przez spółkę na zakupy inwestycyjne związane z nabyciem wybranych składników majątku spółek zależnych i stowarzyszonych, których nabycie jest sprzężone z planowanym skoncentrowaniem od I kwartału 2016 r. w Ekokogeneracja S.A. działalności produkcyjno-montażowej w zakresie produkcji i montażu instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów" - powiedział prezes Ekokogeneracji Wojciech Rychlicki, cytowany w komunikacie.

daw9agd

"Spółka w I kwartale 2016 r. przedstawi szczegóły planowanej reorganizacji grupy kapitałowej" - dodał Rychlicki.

Ekokogeneracja podtrzymuje prognozę skonsolidowanego zysku netto w wysokości 1,946 mln zł w 2015 przy przychodach wynoszących 5,222 mln zł oraz prognozę 1,145 mln zł jednostkowego zysku netto i przychodów na poziomie 2,353 mln zł.

"Spodziewamy się, że na poziomie jednostkowym Ekokogeneracja S.A. powinna wykonać przedstawione prognozy wyniku finansowego za rok 2015. Co do wyniku skonsolidowanego to mogę powiedzieć, że aktualnie trwa przygotowywanie danych do jego obliczenia, a szczegóły na ten temat zostaną przedstawione w raporcie kwartalnym za IV kwartał 2015 r." - powiedział także prezes.
Ekokogeneracja S.A. zajmuje się prowadzeniem sprzedaży dla klientów zewnętrznych oraz podmiotów działających w ramach jej grupy kapitałowej instalacji i elementów instalacji do produkcji energii cieplnej z odpadów. Spółka jest notowana na NewConnect od maja 2012 r.

(ISBnews)

daw9agd

Podziel się opinią

Share
daw9agd
daw9agd