Trwa ładowanie...
d19xa7u

Elektrotim nadal rozgląda za przejęciami, może wejść na rynki zagraniczne

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Elektrotim wciąż szuka okazji do potencjalnych przejęć, powiedział prezes spółki Andrzej Diakun. Poinformował też, że spółka może wejść na rynki zagraniczne, zwłaszcza w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Share
d19xa7u

"Cały czas szukamy okazji, szukamy możliwości. Interesuję nas podmioty, które spełniają kryteria strategii" - powiedział Diakun na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, z punktu widzenia potencjalnych akwizycji najważniejszymi obszarami są sprzedaż eksportowi, nowe technologie i innowacje, a także serwis.

Elektrotim prowadzi prace skierowane na możliwe rozpoczęcie sprzedaży eksportowej, poinformował również Diakun. Możliwe kierunki to Europa i Bliski Wschód.

d19xa7u

"Z jednej strony chodzi tu o Europę, z drugiej strony - o szeroko pojęte kraje arabskie: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Kuwejt, Katar" - powiedział prezes.

Jak dodał, możliwe, że na Bliskim Wschodzie Elektrotim powoła spółkę zależną, jeśli będzie to konieczne do realizacji przedsięwzięcia.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 198 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d19xa7u

Podziel się opinią

Share
d19xa7u
d19xa7u