Trwa ładowanie...
d3my4di

Emisja Trionu będzie skierowana do wierzycieli i deweloperów

19.11. Warszawa (PAP) - Nowa emisja akcji Trionu będzie skierowana do wierzycieli spółki oraz w drugiej kolejności do podmiotów, dysponujących atrakcyjnymi nieruchomościami i...

Share
d3my4di

19.11. Warszawa (PAP) - Nowa emisja akcji Trionu będzie skierowana do wierzycieli spółki oraz w drugiej kolejności do podmiotów, dysponujących atrakcyjnymi nieruchomościami i projektami deweloperskimi - podał Trion w piątkowym komunikacie.

"Drugi etap programu naprawczego został rozpoczęty dzięki podjęciu uchwały (...) w dniu 3 listopada 2010 roku. Zgodnie z zamiarem zarządu, ten etap polegać będzie w pierwszym rzędzie na oddłużeniu grupy kapitałowej Trion i spłacie jej zobowiązań, poprzez zaproponowanie objęcia akcji nowej emisji serii S wierzycielom spółki Trion" - napisano w komunikacie.

"Musimy w tym miejscu z całą mocą podkreślić fakt, iż w obecnej sytuacji spółka nie jest absolutnie w stanie spłacić w jakikolwiek inny sposób swoich zobowiązać wobec Państwa" - dodano.

d3my4di

Akcje nowej emisji zostaną również objęte przez podmioty posiadające projekty deweloperskie.

"Po dokonaniu oddłużenia spółki w sposób opisany powyżej, akcje nowej emisji zostaną objęte również przez nowych inwestorów, którzy wniosą do spółki bardzo atrakcyjne aktywa z rynku nieruchomości. Celem realizacji tego etapu, aktualnie zarząd Trionu prowadzi intensywne negocjacje z kilkoma inwestorami posiadającymi znaczące aktywa na rynku nieruchomości, którzy to inwestorzy są zainteresowani objęciem akcji spółki Trion" - napisano.

"Pragniemy zaznaczyć, iż zarząd wyselekcjonował takich inwestorów, którzy posiadają gotowe lub nawet realizowane projekty deweloperskie, w których aktywa nie są obciążone, takich którzy działają na rynku w dłuższym okresie i mogą się pochwalić zrealizowanymi z sukcesem inwestycjami, mają ciekawy i skuteczny model biznesowy oraz posiadają odpowiednie zaplecze organizacyjne, finansowe i kapitał ludzki. Zaangażowanie tych podmiotów ustabilizuje akcjonariat spółki, ponieważ osoby te deklarują, iż zamierzają długoterminowo inwestować w Trionie. Ponadto umożliwi to spółkom z grupy kapitałowej Trion pozyskanie dużych zleceń na produkcję i montaż okien w projektach deweloperskich, co spowoduje osiągnięcie znaczącego wzrostu wartości grupy kapitałowej w ciągu najbliższych 2-3 lat" - dodano.

NWZA Trionu zdecydowało na początku listopada o emisji 124.068.462 nowych akcji serii S o wartości nominalnej 0,20 zł.

d3my4di

Trion planuje też emisję z prawem poboru.

"Trzeci etap restrukturyzacji spółki, wieńczący proces oddłużeniowy i naprawczy grupy kapitałowej Trion zakłada przeprowadzenie na początku 2011 roku nowej emisji akcji Trionu z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki z bardzo atrakcyjną ceną emisyjną w celu pozyskania dodatkowego kapitału na rozwój operacyjny i biznesowy grupy kapitałowej" - napisano. (PAP)

jru/ gor/

d3my4di

Podziel się opinią

Share
d3my4di
d3my4di