Trwa ładowanie...
d129hku

Emperia chce do końca X opracować plan wydzielenia spółki Tradis

11.10. Warszawa (PAP) - Emperia chce do końca października opracować i przedstawić radzie nadzorczej plan podziału grupy - podała spółka w komunikacie. Wydzielona ze spółki Grupa...

d129hku
d129hku

11.10. Warszawa (PAP) - Emperia chce do końca października opracować i przedstawić radzie nadzorczej plan podziału grupy - podała spółka w komunikacie. Wydzielona ze spółki Grupa Dystrybucyjna Tradis ma być wprowadzona na GPW do końca marca 2011 roku.

Zarząd Emperii zdecydował w poniedziałek o zamiarze podziału spółki.

"Zarząd Spółki Emperia Holding S.A. z siedzibą w Lublinie mając na uwadze to, że w dniu 11 października 2010 r. Rada Nadzorcza Spółki wyraziła zgodę na plan wprowadzenia do obrotu giełdowego w terminie do końca marca 2011 r. Grupy Dystrybucyjnej Tradis poprzez: wydzielenie w strukturze spółki obszaru zarządzania segmentem dystrybucyjnym Grupy Kapitałowej Emperia Holding S.A., wniesienie segmentu dystrybucyjnego do oddzielnej, specjalnie w tym celu zawiązanej spółki kapitałowej, dopuszczenie nowych akcji do obrotu na rynku regulowanym GPW S.A. w Warszawie, postanowił rozpocząć przygotowanie planu podziału spółki, w oparciu o wyniki finansowe spółki za III kwartał 2010 r., tak, aby plan podziału mógł być przedstawiony Radzie Nadzorczej w terminie do dnia 31 października 2010 r" - napisano w komuniakcie Emperii.

Emperia podała, że podział spółki nastąpi przez wydzielenie części majątku spółki (składającej się na segment dystrybucyjny) i wniesienie tej części majątku do spółki specjalnie w tym celu zawiązanej, w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki specjalnie w tym celu zawiązanej (podział przez wydzielenie). (PAP)

pel/ jtt/

d129hku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d129hku