Trwa ładowanie...
d2rb6gm

Enea zwiększyła dyskonto dla inwestorów finansowych i indywidualnych do 20 proc.

29.10.Warszawa (PAP) - Enea zwiększyła dyskonto dla inwestorów
finansowych i indywidualnych do 20 proc. z 10 proc. wcześniej.
Cena minimalna z dyskontem została tym samym...

Share
d2rb6gm

29.10.Warszawa (PAP) - Enea zwiększyła dyskonto dla inwestorów finansowych i indywidualnych do 20 proc. z 10 proc. wcześniej. Cena minimalna z dyskontem została tym samym obniżona do 15,4 zł z 17,33 zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

KNF zatwierdziła aneks do prospektu spółki.

"Cena minimalna dla inwestorów branżowych została ustalona na poziomie 19,25 zł za jedną akcję. Inwestorzy instytucjonalni oraz detaliczni będą mogli zapisywać się na akcje spółki po dowolnej cenie, nie niższej jednak niż cena minimalna z 20-proc. dyskontem do ceny wyznaczonej dla inwestorów branżowych, czyli 15,40 zł za jedną akcję. Pierwotnie zaproponowano im dyskonto na poziomie 10 proc." - podała spółka.

d2rb6gm

Enea tłumaczy, że poprzez zwiększenie dyskonta dla inwestorów detalicznych i finansowych dostosowuje się do sytuacji na rynku.

"Zakończyliśmy właśnie road show w Polsce. Spotkaliśmy się niemal z wszystkimi inwestorami instytucjonalnymi w Polsce. Zainteresowanie okazane nam przez tych inwestorów oceniamy pozytywnie. Decyzja o zwiększeniu dyskonta dostosowuje naszą ofertę do bieżących realiów rynkowych. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl spotkań z zagranicznymi inwestorami, które zakończą się 3 listopada" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Mortas, prezes Enei.

Oferta publiczna Enei zakłada emisję 149.237.382 akcji serii C, które stanowić będą 30,7 proc. udziału w kapitale spółki po ofercie.

Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

d2rb6gm

Emisja Enei jest skierowana do trzech grup inwestorów: branżowych, instytucjonalnych i detalicznych. Enea chce, by w wyniku oferty akcje spółki objęło co najmniej dwóch inwestorów branżowych, z których każdy objąłby nie mniej niż 10 proc. papierów spółki po emisji.

Podział emisji na poszczególne transze zostanie dokonany po zakończeniu book-buildingu.

Minimalna cena akcji Enei dla inwestorów branżowych została ustalona na 19,25 zł, a minimalna cena z 20-proc. dyskontem dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych wynosi 15,4 zł.

24 października rozpoczęły się zapisy w transzy detalicznej; potrwają do 31 października. 3 listopada zostanie ustalona cena emisyjna. W dniach 5-7 listopada odbędą się zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych, a 7 listopada w transzy inwestorów branżowych.(PAP)

pel/ osz/

d2rb6gm

Podziel się opinią

Share
d2rb6gm
d2rb6gm