Trwa ładowanie...
dbhjolt

Energa i Energa Operator mają umowę kredytową na łącznie 800 mln zł w EBOiR

26.06. Warszawa (PAP) - Energa i Energa Operator podpisały z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę kredytową na 800 mln zł, w ramach której EBOiR udostępni spółkom 400 mln...

Share
dbhjolt

26.06. Warszawa (PAP) - Energa i Energa Operator podpisały z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę kredytową na 800 mln zł, w ramach której EBOiR udostępni spółkom 400 mln zł, a pozostałą część zapewni konsorcjum dwóch banków komercyjnych: PKO BP i ING Bank Śląski - podała Energa w komunikacie.

Spółka podała w raporcie, że środki pozyskane z umowy przeznaczone zostaną na finansowanie wieloletniego programu inwestycyjnego Energa Operator, którego częścią jest rozwój sieci dystrybucyjnej oraz poprawa jej efektywności, w tym wdrożenie zaawansowanego systemu liczników będącego elementem nowego rozwiązania tzw. smart grid. Całkowity koszt programu inwestycyjnego Energa Operator na lata 2012-2015 szacowany jest na około 5,2 mld zł.

Okres dostępności kredytu upływa 29 lutego 2016 r., a okres jego spłaty przypada na 18 grudnia 2024 r. Kredyt jest niezabezpieczony. (PAP)

kuc/ ana/

dbhjolt

Podziel się opinią

Share
dbhjolt
dbhjolt