Trwa ładowanie...
d1qck6g
29-09-2016 18:45

Energa i jej obligatariusze porozumieli się ws.zmiany warunków emisji obligacji

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - Obligatariusze spółki Energi na zamkniętym zgromadzeniu obligatariuszy zgodzili się na zmianę warunków emisji 7-letnich obligacji wyemitowanych przez spółkę w 2012 r., podała spółka.

d1qck6g
d1qck6g

"Przyjęta została nowa definicja EBITDA, tj. zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację, która na potrzeby kalkulacji wskaźnika dźwigni finansowej nie będzie uwzględniać wpływu odpisów aktualizujących wartość niefinansowych aktywów trwałych" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie obligatariusze poparli uchwałę o wzroście, począwszy od 19 października 2016 r., marży odsetkowej do poziomu 1,70% w skali roku ponad 3-miesięczną stopę WIBOR w porównaniu do dotychczasowego poziomu w wysokości 1,50% w skali roku.

"Zmiana warunków emisji obligacji zabezpiecza interesy spółki, ponieważ przy obliczaniu wskaźnika dźwigni finansowej nie będą uwzględniane nadzwyczajne, niegotówkowe odpisy. Jednocześnie skorzystają obligatariusze, którzy w zamian otrzymują wyższą marżę ponad bazową stopę procentową. Zmiana jest de facto dostosowaniem warunków emisji do powszechnie obowiązujących rynkowych standardów oraz zapisów innych umów o finansowanie zawartych przez spółkę. Dokonanie tej korekty nie było łatwe, ponieważ wymagało obecności i jednomyślności wszystkich obligatariuszy spółki, więc tym bardziej cieszy zrozumienie i zaufanie tej grupy inwestorów" - - powiedział prezes Dariusz Kaśków, cytowany w komunikacie.

"Do zmiany warunków emisji obligacji wyemitowanych w 2012 roku o wartości 1 mld zł potrzebna była obecność i zgoda wszystkich obligatariuszy spółki. Na przeprowadzonym zgromadzeniu stawili się obligatariusze reprezentujący wszystkie wyemitowane obligacje, (łącznie 100 000 sztuk o wartości nominalnej 10,0 tys. zł każda) oraz oddali głosy za zmianą warunków emisji zaproponowaną przez spółkę" - czytamy dalej.

d1qck6g

Energa zawarła umowę ustanawiającą program emisji obligacji krajowych w kwocie 4 mld zł z bankami Pekao SA oraz mBank SA we wrześniu 2012 roku. Pierwsza emisja obligacji w ramach programu w wysokości 1 mld zł nastąpiła 19 października 2012 roku, z terminem wykupu 18 października 2019 r.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d1qck6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qck6g