Trwa ładowanie...
d12xx2q

Enter Air przedłużyła budowę księgi popytu do 8 lipca w zw. z sytuacją w Grecji

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews) - Ze względu na zawirowania na rynkach finansowych związane z sytuacją w Grecji, Enter Air przedłużyło proces budowy księgi popytu do 8 lipca, poinformował członek zarządu i dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki.

Share
d12xx2q

"W trakcie roadshow inwestorzy bardzo pozytywnie oceniali nasz biznes i rynek, na którym działamy. Potwierdziły to deklaracje składane w procesie budowy księgi popytu do czasu załamania się negocjacji między Grecją, a jej kredytodawcami w ostatni weekend. Niestety, wywołało to niepewność na rynkach finansowych i tym samym bardzo ostrożnie podejście w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych na giełdach. Biorąc to pod uwagę, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, przedłużyliśmy budowę księgi popytu do 8 lipca. Liczymy, że do tego czasu sytuacja na rynkach ustabilizuje się" - powiedział Polaniecki, cytowany w komunikacie.

Nowy harmonogram oferty przewiduje też ustalenie ostatecznej ceny akcji oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów na 8 lipca, okres składania zapisów przez inwestorów instytucjonalnych na dni 9-13 lipca, przydział i zamknięcie oferty na 14 lipca oraz przewidywany pierwszy dzień notowania praw do akcji na GPW na 23 lipca, podano również.

Wcześniej w tym tygodniu Polaniecki poinformował ISBnews, że zamachy w Tunezji oraz napięta sytuacja polityczna w Grecji nie będą miały wpływu na na sytuację operacyjną oraz finansową Enter Air.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię. Flota Enter Air składa się z 17 samolotów Boeing 737.

Oferta publiczna do 7 mln akcji nowej emisji Enter Air rozpoczęła się 22 czerwca. Cena maksymalna została ustalona na 19 zł, ale spółka podała, że wartość oferty wyniesie ok. 110 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na odnowienie floty samolotów.

(ISBnews)

d12xx2q

Podziel się opinią

Share
d12xx2q
d12xx2q