Trwa ładowanie...
d3uclcm

Enterprise Investors połączy po przejęciu SMT Software Services z BLStream

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Po zamknięciu transakcji przejęcia SMT Software Services Enterprise Investors połączy tę spółkę z BLStream, poinformował prezes funduszu Rafał Bator.

Share
d3uclcm

"Podpisaliśmy umowę, czekamy na zgodę UOKiK, liczymy na to, że zgoda będzie wkrótce, potem przystąpimy do łączenia spółek. Chcemy stworzyć gracza, który będzie się na rynku wyróżniać skalą, doświadczeniem, referencjami" - powiedział Bator podczas konferencji prasowej.

Obie spółki działają w segmencie outsourcingu oprogramowania. Przychody SMT Software Services wyniosły 72 mln zł w 2014 r., a przychody BLStream 69 mln zł w tym samym okresie.

EI oczekuje, że nowy podmiot na koniec 2015 r. osiągnie przychody rzędu 200 mln zł. Bator podkreślił, że korzyści z połączenia spółek będą wynikać przede wszystkim ze zwiększenia skali działalności.

d3uclcm

"Koncepcja projektu to nie jest synergia kosztowa, tylko synergia prorozwojowa" - powiedział.

"Kierunek rozwoju to wykorzystanie polskich zasobów do eksportu. Chcemy walczyć w lidze globalnej" - podkreślił także prezes.

Dodał, że EI chce potroić wartość w okresie 3-5 lat, co w segmencie działalności spółek wiąże się z potrojeniem skali działalności.

Enterprise Investors zawarł transakcję nabycia SMT Software Services, wraz ze spółką Nilaya, która jest właścicielem znaku towarowego od SMT. Cena zakupu wyniesie 150 mln zł. Dodatkowo dokonane zostaną rozliczenia wewnętrzne na kwotę 18 mln zł. Cena zakupu może zostać skorygowana po zamknięciu transakcji o zadłużenie netto i korektę na kapitale pracującym.

Grupa kapitałowa SMT (dawniej ADV) realizuje strategię zorientowanej na obszary IT, a w szczególności na rozwijaniu biznesu opartego na własnych produktach.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm zarządzających private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 mld euro.

(ISBnews)

d3uclcm

Podziel się opinią

Share
d3uclcm
d3uclcm