Trwa ładowanie...
dpl4qb8
12-05-2016 11:57

Ergis oczekuje utrzymania dobrych wyników w 2016 r, pomimo efektu wysokiej bazy

Warszawa, 12.05.2016 (ISBnews) - Na razie biznes Ergisu idzie nieco lepiej niż w roku minionym, ale wyjątkowo dobry II kw. 2015 powoduje, że w wyniku wysokiej efektu bazy analogiczny okres tego roku może być nieco słabszy, poinformował prezes Tadeusz Nowicki. Jednak brak podobnych jednorazowych "wyskoków" w kolejnych kwartałach nie oznacza, że wynik całego roku będzie gorszy.

dpl4qb8

"Osiągnięty zysk EBITDA oraz wartość zrealizowanej sprzedaży sprawiają, że uważamy wyniki I kw. za satysfakcjonujące. Cieszy nas dynamiczny wzrost sprzedaży w segmencie opakowań przemysłowych" - powiedział Nowicki na konferencji prasowej.

W jego ocenie, sukces ten kompensuje niższą rentowność sprzedaży opakowań do żywności. W bieżącym roku prezes liczy una wzrost sprzedaży taśm PET oraz laminatów giętkich, a także na spadek kosztów w biznesie folii twardych. Niemniej poprawienie ubiegłorocznych wyników finansowych nie będzie łatwe.

"Należy jednak zauważyć, że wyniki II kw. 2015 r. były świetne i tworzą efekt bazy, wskazujący, że jest mało prawdopodobne powtórzenie ich w analogicznym okresie tego 2016. Jednocześnie, biorąc pod uwagę słabsze wyniki III kw. ub. r., powyższy fakt nie może być traktowany jako prognoza niższego wyniku za cały rok 2016, niż wynik zrealizowany w 2015 roku" - podkreślił Nowicki.
Niemniej wymagająca sytuacja rynkowa przejawiająca się presją cenową ze strony klientów nie zmienia planów zarządu, który zarekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 16 gr za akcję.

"Jesteśmy także zadowoleni ze zgody NWZA na skup 5% akcji własnych. Tym bardziej, że zostało to dobrze przyjęte przez rynek i liczymy na dalszy wzrost wartości spółki" - podsumował Nowicki.

dpl4qb8

W I kw. 2016 r. Ergis odnotował 6,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2016 r. wobec 7,82 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 172,58 mln zł w I kw. 2016 r. wobec 164,99 mln zł rok wcześniej.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, z których 4 zlokalizowane są w Polsce, 2 w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów.

(ISBnews)

dpl4qb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpl4qb8