Trwa ładowanie...
d2piwfl

Etos: Oferta publiczna zawieszona w związku z niepewną sytuacją w branży

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - Akcjonariusz sprzedający akcje w pierwotnej ofercie publicznej Etos - właściciela marki odzieżowej Diverse - w uzgodnieniu z zarządem spółki podjął decyzję o zawieszeniu przeprowadzenia oferty publicznej akcji Etos, podała spółka.

Share
d2piwfl

"Decyzja o zawieszeniu oferty jest następstwem zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 r., (m.in. ze względu na działania podejmowane przez konkurentów spółki Etos), co z kolei może mieć istotny bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki Etos" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie podjęto decyzję o niewskazywaniu nowych terminów oferty publicznej, które zostaną ustalone później, podano także.

"Oferta publiczna będzie przeprowadzana zgodnie z nowym harmonogramem, po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu aneksu wprowadzającego odpowiednie zmiany do prospektu" - napisano także w materiale.

d2piwfl

Pod koniec kwietnia Etos zredukował liczbę akcji w ofercie publicznej do 8,92 mln (z planowanych początkowo do 13,51 mln akcji). Cena maksymalna została ustalona na 17,5 zł za akcję.

27 kwietnia Etos rozpoczął ofertę publiczną akcji sprzedawanych przez Milano Holdings S.? r.l. - spółkę funduszu Abris CEE Mid-Market Fund LP. Debiut na GPW był spodziewany 22 maja.

Spółka Etos S.A. zarządza siecią sprzedaży salonów z odzieżą sprzedawaną pod markami Diverse (obecna na rynku od 1993 r.) i Diverse Extreme Team. Diverse oferuje szeroki asortyment odzieży damskiej i męskiej, którego uzupełnieniem są akcesoria, obuwie oraz torby i plecaki.

(ISBnews)

d2piwfl

Podziel się opinią

Share
d2piwfl
d2piwfl