Eurobank znika z Polski. Co to oznacza dla klientów

Eurobank znika z polskiego rynku. Zmiana ta wejdzie w życie już 1 października 2019 roku, a spowodowana jest przejęciem banku przez Bank Millennium. Fuzja na polskim rynku bankowym dotyczy 1,4 mln osób. Co to oznacza dla klientów znanego banku?

Eurobank znika z Polski. Co to oznacza dla klientów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Przemysław Jahr

Z końcem maja 2019 roku Euro Bank S.A. zmienił właściciela i wszedł do Grupy Banku Millennium. Od 1 października Bank Milennium stanie się stroną umów w miejsce Eurobanku. Z kolei 11 listopada 2019 roku nastąpi połączenie systemów informatycznych obu banków.

Zmiana właścicielska nie wymaga od klientów Euro Banku żadnych dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostają bez zmian - podał bank w komunikacie. Euro Bank uruchomił nawet specjalną stronę z informacjami, gdzie klienci będą mogli rozwiać swoje wątpliwości.

Z punktu widzenia klientów zmieni się zaledwie kilka rzeczy. Od 1 października 2019 r. Bank Millennium S.A. stanie się stroną umów o produkty i usługi eurobanku (nie jest wymagane podpisywanie aneksów) oraz administratorem danych osobowych Klientów eurobanku.

Od 11 listopada 2019 r. będą obowiązywać nowe dane kontaktowe banku: telefony infolinii: (+48) 801 331 331 lub (+48) 22 598 40 40 czynne 24/7 (koszt połączenia wg taryfy operatora), e-mail: kontakt@bankmillennium.pl.

Od 11 listopada 2019 r. zmieni się także sposób zgłaszania reklamacji: listownie na adres: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa z dopiskiem „Reklamacje”, osobiście w dowolnej placówce Banku Millennium S.A., za pośrednictwem bankowości internetowej Banku Millennium Millenet i aplikacji mobilnej Banku Millennium lub poprzez infolinię - pod numerami telefonu wskazanymi powyżej.

Klienci Eurobanku nie powinni odczuć żadnych negatywnych skutków przejęcia przez Bank Milennium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (33)