Trwa ładowanie...
d1ac148

Eurocash nie wyklucza mniejszej dywidendy z zysku za '11 lub jej braku

21.12. Warszawa (PAP) - Eurocash podtrzymuje swoją politykę dywidendową, jednak nie wyklucza, że z tegorocznego zysku wypłaci akcjonariuszom mniejszą dywidendę lub z niej...

Share
d1ac148

21.12. Warszawa (PAP) - Eurocash podtrzymuje swoją politykę dywidendową, jednak nie wyklucza, że z tegorocznego zysku wypłaci akcjonariuszom mniejszą dywidendę lub z niej zrezygnuje - poinformował dziennikarzy prezes spółki Luis Amaral.

Pytany na konferencji o dywidendę od zysku za 2011 r. Amaral powiedział:

"Polityka dywidendowa się nie zmienia, ale to nie znaczy, że w jednym roku nie możemy zrobić wyjątku od tej reguły. Będziemy jednak o tym rozmawiać dużo później".

d1ac148

W rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że zależeć to będzie od zadłużenia spółki.

"Decyzja będzie podejmowana po II kwartale przyszłego roku. Niewykluczony jest zarówno brak wypłaty dywidendy, jak i wypłata dywidendy niższej niż zazwyczaj" - dodał.

Polityka dywidendowa Eurocash zakłada przeznaczanie na dywidendę 50 proc. skonsolidowanego zysku netto.

Emperia i Eurocash poinformowały w środę, że podpisały ugodę kończącą kilkumiesięczny spór, na mocy której Eurocash kupił za 1,095 mld zł udziały w spółkach dystrybucyjnych należących do Emperii.

d1ac148

W wyniku transakcji Eurocash kupił udziały w następujących spółkach: Euro Sklep, Detal Koncept, Lewiatan Zachód, Lewiatan Północ, Tradis, Drogerie Koliber, Lewiatan Holding, partnerski Serwis Detaliczny, Lewiatan Opole, Lewiatan Wielkopolska, DEF, Ambra, Lewiatan Podlasie, Lewiatan Śląsk, Lewiatan Kujawy, Lewiatan Orbita oraz Gama Serwis.

Grupa Tradis prowadzi obecnie 7 centrów dystrybucyjnych, 57 hurtowni oraz sieci franczyzowe, w których skupionych jest ok. 4500 niezależnych sklepów. Wyniki finansowe Grupy Tradis będą konsolidowane z Grupą Eurocash od 1 stycznia 2012 roku. (PAP)

pel/ jow/ ana/

d1ac148

Podziel się opinią

Share
d1ac148
d1ac148