Trwa ładowanie...
d3rr65d

Eurocash przekazał Emperii Holding propozycję połączenia

14.09. Warszawa (PAP) - Eurocash przekazał Emperii Holding propozycję połączenia - poinformował Eurocash w komunikacie opublikowanym w poniedziałek późnym wieczorem. Zaproponowano...

d3rr65d
d3rr65d

14.09. Warszawa (PAP) - Eurocash przekazał Emperii Holding propozycję połączenia - poinformował Eurocash w komunikacie opublikowanym w poniedziałek późnym wieczorem. Zaproponowano ustalenie parytetu wymiany akcji na 3,76 akcje połączeniowe wyemitowane przez Eurocash w zamian z jedną akcję Emperia.

"Proponowany parytet wymiany oparty jest na trzymiesięcznej średniej cenie rynkowej ważonej wolumenem akcji Emperia oraz Eurocash odnotowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obliczonej do dnia 10 września 2010. Trzymiesięczna średnia cena rynkowa ważona wolumenem akcji Emperia wynosi 83,59 zł, podczas gdy średnia cena rynkowa ważona wolumenem akcji Eurocash wynosi 22,21 zł" - napisano w raporcie.

Zgodnie z propozycją, wszystkie aktywa oraz zobowiązania Emperii zostałyby przeniesione na Eurocash w zamian za akcje połączeniowe, które zostaną wydane akcjonariuszom Emperii po rejestracji połączenia przez sąd rejestrowy.

Propozycja zakłada zakończenie prac nad umową połączeniową pomiędzy Emperia i Eurocash w ciągu najbliższych tygodni. Plan połączenia miałby być złożony do końca października 2010 roku. Uzyskanie niezbędnych zgód korporacyjnych, w tym zgody WZA Eurocash i Emperii i uzyskanie decyzji KNF w sprawie zatwierdzenia memorandum połączeniowego sporządzonego na potrzeby tej transakcji miałoby nastąpić do końca marca 2011 roku. Do zarejestrowania połączenia przez sąd rejestrowy doszłoby na początku kwietnia 2011 roku.

d3rr65d

"Zarząd Eurocash zakłada również, że główny akcjonariusz spółki Politra B.V. będzie wspierać połączenie, pod warunkiem wprowadzenia zmian do statutu Eurocash polegających na zachowaniu obecnych praw korporacyjnych Politry, nawet po efektywnym zmniejszeniu jego udziału w Eurocash, które nastąpi po emisji akcji połączeniowych" - napisano w raporcie.

Zarząd Eurocash zamierza 15 września 2010 roku złożyć wniosek do prezesa UOKiK o zgodę na dokonanie koncentracji.

Eurocash poinformował, że 6 lipca tego roku podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w drodze emisji do 51.096.800 akcji zwykłych na okaziciela serii K o wartości nominalnej 1 zł każda, a dzień później, 7 lipca, do KNF złożono prospekt emisyjny dotyczący oferty publicznej akcji serii K.

"Podwyższenie kapitału zakładowego Eurocash w drodze emisji akcji serii K ma na celu umożliwienie ewentualnego połączenia działalności Eurocash i Emperia w ramach alternatywnej struktury poprzez wniesienie do Eurocash akcji Emperia przez jej akcjonariuszy" - napisano w raporcie.

Propozycja połączenia jest ważna przez dwa tygodnie, do 27 września 2010 roku. (PAP)

morb/

d3rr65d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rr65d