Trwa ładowanie...
d1fhotm

Euroimplant w XI złoży prospekt do KNF; na GPW wejdzie na przełomie '10 i '11

08.10. Warszawa (PAP) - Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna Euroimplant planuje w listopadzie złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego i na przełomie...

Share
d1fhotm

08.10. Warszawa (PAP) - Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna Euroimplant planuje w listopadzie złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego i na przełomie 2010 i 2011 roku przejść na rynek główny giełdy, bez emisji nowych akcji - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Chcemy przyspieszyć proces przenosin na rynek główny, stąd decyzja o wsparciu nowego partnera - DM WDMSA, który przygotuje prospekt emisyjny. Jesteśmy pewni, że złożymy go do Komisji przed końcem listopada. Pod względem organizacyjnym i formalno-prawnym jesteśmy gotowi do przenosin w każdej chwili, natomiast konkretna data debiutu będzie zależała od czasu, jaki będzie niezbędny na zatwierdzenie prospektu przez Komisję. Spodziewamy się, że może to nastąpić pod koniec tego lub na początku przyszłego roku" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Kisieliński, prezes Euroimplant.

"Taka data będzie również pewną cezurą w rozwoju spółki od etapu pomysłu kilka lat temu do momentu, w którym znajdujemy się dziś - jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy laboratorium produkcyjnego i jeszcze w tym roku spodziewamy się pierwszych istotniejszych przychodów ze sprzedaży. W przyszłym roku, już jako spółka notowana na rynku głównym, chcemy te przychody istotnie zwiększać" - dodał.

Przenosinom na rynek główny nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

d1fhotm

"Na dzień dzisiejszy nie ma takich pomysłów jak kolejne emisje akcji. Mamy środki finansowe z dotychczasowych emisji, spodziewamy się również sprzedaży jednej z nieruchomości, które nie są potrzebne do realizacji planów strategicznych. Same przenosiny są więc związane przede wszystkim z chęcią odzwierciedlenia wzrostu samej firmy oraz zapewnienia naszym inwestorom jeszcze lepszej płynności obrotu akcjami spółki" - dodał.

Euroimplant planuje w 2011 roku wprowadzić na rynek pierwsze opatrunki medyczne CollHeal (w sześciu wariantach: mokry, gąbka, folia).

"W tym roku udało nam się już rozpocząć sprzedaż ColldeVie, produktu przeznaczonego do pielęgnacji i regeneracji wrażliwej skóry wokół oczu. Jeśli chodzi o opatrunki CollHeal to liczymy, że sprzedaż ruszy w 2011 roku. Pilotażowy charakter dystrybucji tych produktów pozwoli na dopracowanie mechanizmów sprzedaży, tak aby były gotowe na moment uzyskania przez Spółkę pełnych mocy produkcyjnych, zdolnych zaspokoić potencjalny popyt. Cały czas pracujemy także nad kolejnymi produktami, które znajdą zastosowanie w branży medycznej i kosmetycznej. W związku z tym, w pierwszej połowie sierpnia br. podpisaliśmy m.in. porozumienie z amerykańską spółką International Stem Cell Corporation, z którą będziemy współpracować nad rozwojem produktów inżynierii tkankowej" - powiedział Kisieliński.(PAP)

bas/ ana/

d1fhotm

Podziel się opinią

Share
d1fhotm
d1fhotm