Trwa ładowanie...

Stawka w Eurojackpot rośnie do rekordowych 175 mln zł. Polacy znowu na sporym minusie

Jubileusz miesięcznicy Eurojackpot nie powiększył w Polsce grona milionerów. Lotto podało statystyki wygranych. W całej Europie nikt nie zgarnął głównej puli. Kolejna kumulacja będzie w Polsce rekordowa. Na wygrane poszło w naszym kraju zaledwie 3,2 mln zł. Oszacowaliśmy, że Polacy wykupili nieco ponad milion losów. To dużo mniej niż w debiucie tej gry.

Stawka w Eurojackpot rośnie do rekordowych 175 mln zł. Polacy znowu na sporym minusieŹródło: PAP
d3v8pm3
d3v8pm3

Miesięcznica Eurojackpot przebiegła w Polsce bez fajerwerków. Nikt nie zaliczył u nas choćby wygranej trzeciego stopnia. Liczby, które mogły dać dziesiątki milionów w piątkowym losowaniu to: 9, 40, 43, 44, 46 oraz 1, 8. Przypomnijmy - w grze typujemy 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb.

Wygranej nie było w żadnym z osiemnastu krajów, które uczestniczą w grze, w związku z czym pula rośnie. W następny piątek w Eurojackpot będzie to aż 175 mln zł. W krótkiej historii gry w Polsce to będzie najwyższa kumulacja - w żadnej innej grze losowej nie było jeszcze tyle do wygrania.

Troje szczęśliwców w Polsce odebrało z kolektur po prawie 340 tys. zł. Jak podaje Lotto kwota ta była wyższa niż w innych krajach.

d3v8pm3

Wszystko dzięki różnicom kursowym. Nadwyżka, wynikająca z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro została doliczona do puli wygranych IV stopnia. Dzięki temu zamiast wygranej w Europie 5 654,10 euro, troje naszych rodaków dostało po 336,9 tys. zł.

Zgodnie ze statystykami prawdopodobieństwa, oszacowaliśmy ile losów mogli wykupić Polacy. Skoro np. w wygranej 4. stopnia jest szansa jak 1 do 423 752, to na wygraną trzech graczy musiało się złożyć 3 razy po 423 752 losów, czyli łącznie szacunkowo prawie 1,3 mln losów.

W innych przedziałach prawdopodobieństwa szanse były inne, inna liczba wygranych, więc wyliczyliśmy podobne wartości dla każdego stopnia i potem z wszystkich stopni wyciągnęliśmy medianę. Dało to nam liczbę 1,1 mln losów wykupionych przez Polaków. Wydali na to 13,6 mln zł (12,50 zł na los).

WP.PL
Źródło: WP.PL

By ktoś wygrał 3,2 mln zł, inni gracze musieli wpłacić łącznie 13,6 mln zł - te liczby nie prezentują się zbyt optymistycznie.

Dotąd w Polsce tylko raz padła wygrana drugiego stopnia - w Łańcucie dwa tygodnie temu gracz zgarnął 2,5 mln zł.

Eurojackpotowych milionerów w naszym kraju na razie jest troje. Tych, którzy złożyli się na ich wygraną - wielokrotnie więcej. Prawdopodobnie z powodu braku spektakularnych wygranych, liczba grających spadła z 1,6 mln pierwszego dnia gry w Polsce do 1,1 mln obecnie.

d3v8pm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v8pm3