Trwa ładowanie...

Europa po Lizbonie w Krynicy

"Europa po Lizbonie - strategie dla przyszłości" to hasło XX Forum Ekonomicznego, które rozpoczyna się dzisiaj po południu w Krynicy-Zdrój.

Europa po Lizbonie w KrynicyŹródło: AFP
d20b5si
d20b5si

Przewodniczący Rady Programowej Forum Zygmunt Berdychowski uważa, że po tak ważnym wydarzeniu, jakim było podpisanie traktatu w Lizbonie, hasło Forum nie mogło być inne. Zwrócił uwagę, że powołuje się wspólną unijną dyplomację, wspólnego unijnego ministra spraw zagranicznych i prezydenta Unii, tworzy się nowe instytucje, które istotnie zmieniają całą Unię.

Zdaniem Zygmunta Berdychowskiego podczas Forum ważne też będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób mają być wydawane publiczne pieniądze. Podczas tegorocznego Forum promowany będzie też zdrowy sposób życia. W sobotę i w niedzielę odbędą się konkursy i zawody sportowe, w których wezmą udział uczestnicy Forum oraz ich rodziny. Honorowym Gościem krynickiego Forum będzie przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Będą też komisarze europejscy Janusz Lewandowski i Maros Sewcowić, a także przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Forum Ekonomiczne w Krynicy organizowane jest od 1991 roku. Jego celem jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku zaplanowano ponad 100 debat.

d20b5si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20b5si