Trwa ładowanie...
d3tg6le

Europejskie banki. Instytucje finansowe zlikwidują tysiące etatów w 2016 r.

Nie widać końca redukcji zatrudnienia w sektorze bankowym. W przyszłym roku banki planują zwolnić tysiące pracowników - pisze Financial Times.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europejskie banki. Instytucje finansowe zlikwidują tysiące etatów w 2016 r.
(Fotolia, Fot: Fotolia)
d3tg6le

Nie widać końca redukcji zatrudnienia w sektorze bankowym. W przyszłym roku banki planują zwolnić tysiące pracowników - pisze "Financial Times".

Dwa z największych europejskich banków - Barclays i BNP Paribas - ogłoszą zwolnienia wraz z prezentacją swoich strategii, które celują w cięcie kosztów w swoich biznesach inwestycyjnych o 10-20 proc. - podają źródła zbliżone do banków.

Według źródeł, w Barclays cięcia zostaną ogłoszone 1 marca wraz z prezentacją wyników za ten rok. Firma przedstawi plan uszczuplenia swojego banku inwestycyjnego, który zatrudnia 20 tysięcy ludzi. Barclays odmówił komentarza.

d3tg6le

BNP Paribas ogłosi plan cięcia kosztów w lutym. Bank zapowiedział już wcześniej, że zamierza zlikwidować 1000 etatów w swojej belgijskiej filii.

"W tym roku duże europejskie banki ogłosiły likwidację prawie 100 tysięcy etatów. Cięcia w bankach trwają od 2007 r. i nie widać, by się miały skończyć" - pisze "Financial Times".

Według analityków jeszcze więcej banków ogłosi zwolnienia w nadchodzącym roku.

- Myślę, że nie możemy wykluczyć zwolnień, dopóki wskaźniki rentowności nie wrócą do akceptowalnych poziomów - twierdzi analityk banku Nomura Jon Peace.

Szukasz pomysłu na świąteczny prezent? Zobacz wyjątkowe oferty! >>

d3tg6le

Podziel się opinią

Share

d3tg6le

d3tg6le