Trwa ładowanie...

Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce i eurolandzie wzrosła

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lutym wzrosła o 2,4 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście o 2,4 proc. rdr w styczniu, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 1,5 proc. - podał w czwartek Eurostat.

Eurostat: sprzedaż detaliczna w Polsce i eurolandzie wzrosłaŹródło: AFP, fot: Jean-Franciois Monier
d4lx65w
d4lx65w

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane.

Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów. To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

Według GUS sprzedaż detaliczna w lutym wzrosła o 7,0 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a mdm spadła o 0,6 proc.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w lutym w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrosła o 0,4 proc., a miesiąc wcześniej wzrosła o 1,0 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Analitycy spodziewali się, że sprzedaż w ujęciu miesięcznym spadnie o 0,5 proc.

Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła w eurolandzie w lutym o 0,8 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 0,8 proc., po korekcie. Tu spodziewano się wzrostu o 0,7 proc.

d4lx65w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lx65w