Trwa ładowanie...

Facebook płaci najwięcej swoim stażystom. Kwota robi wrażenie

O pracy w największych firmach technologicznych marzy wiele osób. Wielkie firmy z Doliny Krzemowej niemal cały czas poszukują nowych pracownik, dlatego oferują ogromne kwoty dla stażystów. Ile dokładnie?

Facebook płaci najwięcej swoim stażystom. Kwota robi wrażenieŹródło: Eastnews, fot: Reporters/ STG/REPORTER/EAST NEWS
d1z77uv
d1z77uv

O pracy w największych firmach technologicznych marzy wiele osób. Wielkie firmy z Doliny Krzemowej niemal cały czas poszukują nowych pracowników, dlatego oferują ogromne kwoty dla stażystów. Ile dokładnie?

Amerykańska firma Glassdoor przyjrzała się największym pracodawcom w Stanach Zjednoczonych. Analitycy skupili uwagę przede wszystkim na zarobkach, jakie giganci oferują swoim stażystom.

Na szczycie listy znalazł się Facebook. Internetowy gigant stworzony przez Marka Zuckerberga oferuje swoim stażystom 8 tys. dolarów miesięcznie (ok. 30, 7 tys. zł), czyli dwukrotność średniej krajowej w USA. Na kolejnym miejscu znalazł się Microsoft, który oferuje 7,1 tys. dolarów miesięcznie (ok. 27 tys. zł.). Podium zamyka firma ExxonMobil, która oferuje stażystom 6,5 tys. dolarów miesięcznie (ok. 25 tys. zł.).

d1z77uv

Na samym końcu listy uplasowały się banki, które w porównaniu z firmami technologicznymi, wypadły marnie. Swoim stażystom najwięcej oferuje Deutsche Bank, który co miesiąc przelewa na ich konto 4,6 tys. dolarów (ok. 17,5 tys. zł.).

Wysokie wynagrodzenia, jakie oferują firmy swoim stażystom, to nie wszystko. Ponadto mogą oni liczyć na zwrot kosztów dojazdów do pracy, zagwarantowane mieszkanie, czy posiłki.

d1z77uv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z77uv