Trwa ładowanie...
d2m7q35
30-11-2015 17:04

Famur przedłużył list intencyjny z udziałowcami Elgór+Zamet dot. fuzji do 31 XII

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - Famur ma aneks do listu intencyjnego z udziałowcami Elgór+Zamet przedłużający wyłączność negocjacyjną na przeprowadzenie planowanej transakcji połączenia do 31 grudnia, podała spółka.

Share
d2m7q35

"W związku z trwającymi rozmowami dotyczącymi treści umowy inwestycyjnej, strony listu uzgodniły, iż przedłużają wyłączność negocjacyjną Famur na przeprowadzenie planowanej transakcji połączenia Emitenta i Elgór+Zamet oraz uzgodnienie ramowych parametrów planowanej transakcji do dnia 31 grudnia 2015 r." - czytamy w komunikacie.

Na początku listopada Famur podpisał list intencyjny z udziałowcami Elgór + Zamet, którego przedmiotem jest udzielenie Famurowi wyłączności negocjacyjnej na przeprowadzenie transakcji połączenia z Elgór + Zamet oraz uzgodnienie ramowych parametrów planowanej transakcji. Wartość transakcji nie przekroczy 14 mln zł i będzie zapłacona częściowo w środkach pieniężnych i w akcjach.

Elgór + Zamet jest uznanym niezależnym producentem maszyn górniczych stanowiących uzupełnienie obecnie posiadanego portfela produktów Famur, w szczególności w obszarze Segmentu Kompleksów Chodnikowych. Spółka jest wiodącym dostawcą wozów wiercących, wiertnic, spągoładowarek i ładowarek wykorzystywanych w kopalniach węgla kamiennego w Polsce. Posiada również referencje na rynkach zagranicznych, a produkty mają potencjał do wykorzystania przez górnictwo innych surowców, podano również.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

d2m7q35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m7q35
d2m7q35