Trwa ładowanie...
d37kb6d

Famur uruchamia program integracji grupy, odpisze 20 mln zł w I kw.

28.02. Warszawa (PAP) - Famur uruchamia program integracji operacyjnej grupy, który ma sprawić, że firma będzie stanowiła jeden podmiot z wieloma zakładami produkcyjnymi. W związku...

Share
d37kb6d

28.02. Warszawa (PAP) - Famur uruchamia program integracji operacyjnej grupy, który ma sprawić, że firma będzie stanowiła jeden podmiot z wieloma zakładami produkcyjnymi. W związku z programem spółka dokona odpisów i rezerw w wysokości 20 mln zł, które obciążą wyniki I kw. tego roku. Famur liczy, że oszczędności wynikające z programu sięgną 20 mln zł rocznie.

Realizując program Famur podjął decyzję o zamiarze połączenia ze swoją spółką zależną Remag, w której posiada 100 proc. udziałów. Nie wcześniej niż na koniec 2014 r. uruchomi procedurę połączenia z kolejnymi spółkami zależnymi.

W wyniku uruchomienia programu spółka podjęła również decyzję o reorganizacji procesów produkcyjnych w wybranych podmiotach, w szczególności o wygaszeniu części procesów produkcyjnych spółki Fazos, co ma być związane z sytuacją rynkową w Polsce, w szczególności dotykającą Kompanię Węglową.

Część nieruchomości i budynków zakładu produkcyjnego, Fazos zamierza sprzedać spółce planującej rozwój produkcji przemysłowej na terenie Tarnowskich Gór. W związku z powyższym planowane jest uruchomienie w Fazos procedury zwolnień grupowych.

Famur będzie po połączeniu posiadał cztery zakłady produkcyjne, wszystkie zlokalizowane w Katowicach. (PAP)

kuc/ jtt/

d37kb6d

Podziel się opinią

Share
d37kb6d
d37kb6d