Trwa ładowanie...
deihtq6
09-03-2017 09:26

Ferrum ma opinię prawną wskazującą na nieskuteczność odwołania prezesa przez RN

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Ferrum otrzymał opinię prawną wskazującą na bezskuteczność odwołania przez radę nadzorczą w dniu 7 marca br. prezesa zarządu, podała spółka.

deihtq6
deihtq6

"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 9/2017 w sprawie odwołania prezesa zarządu spółki, zarząd Ferrum S.A. informuje, że zlecił wydanie opinii prawnej w zakresie skuteczności odwołania prezesa zarządu spółki. W dniu dzisiejszym spółka otrzymała opinię prawną wskazującą na bezskuteczność odwołania przez radę nadzorczą w dniu 7 marca 2017 r. prezesa zarządu spółki. Jednocześnie spółka informuje, że zaistniała sytuacja będzie przedmiotem obrad kolejnego posiedzenia rady nadzorczej" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej spółka informowała, że jej rada nadzorcza odwołała z dniem 7 marca Konrada Miterskiego z funkcji prezesa zarządu. Uchwała rady nadzorczej odwołująca prezesa zarządu spółki nie zawierała wskazania przyczyny odwołania.

Miterski był prezesem zarządu Ferrum od listopada 2013 r.

W odrębnym komunikacie Ferrum oddało, że 8 marca br. do spółki wpłynęło od Bogusława Leśnodorskiego, pełniącego dotychczas funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki, oświadczenie o rezygnacji ze skutkiem na ten sam dzień z funkcji i mandatu przewodniczącego rady nadzorczej Ferrum. W otrzymanym oświadczeniu nie wskazano przyczyny rezygnacji.

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6