Trwa ładowanie...

Fiat przenosi produkcję Pandy do Włoch

Zdecydowane "tak" - oto jeszcze nieoficjalny wynik referendum przeprowadzonego
w fabryce Fiata pod Neapolem. Załoga popiera podpisane przez cztery związki zawodowe porozumienie z koncernem o przeniesieniu z Polski do Włoch produkcji modelu panda.

Fiat przenosi produkcję Pandy do WłochŹródło: AFP
d3wt2k3
d3wt2k3

W nocy z wtorku na środę przystąpiono do liczenia prawie 5 tysięcy głosów oddanych przez pracowników fabryki w miejscowości Pomigliano d'Arco, położonej w regionie Kampania, na południu Włoch. Po obliczeniu prawie połowy głosów podano, że plany Fiata poparło około 68% głosujących.

- Dyrekcja koncernu chciała, aby poparcie to było masowe, nic więc w tej chwili nie stoi na przeszkodzie, by przystąpić do realizacji zapowiadanych inwestycji - powiedział włoski minister pracy Maurizio Sacconi.

O przyjęcie porozumienia w referendum apelowali w ostatnich dniach do robotników przedstawiciele rządu Silvio Berlusconiego, pozostałe centrale i branżowe związki zawodowe, Związek Przemysłowców i przedstawiciele miejscowego Kościoła.

Po modernizacji w zakładzie, z którego ostatnio wychodziło zaledwie 35 tysięcy aut rocznie, ruszy produkcja nowego modelu Pandy. Przyczyni się ona wydatnie do podwojenia wydajności włoskich fabryk Fiata do roku 2014.

Do Polski z Włoch - z fabryki w Termini Imerese na Sycylii, która zostanie zamknięta - zostanie przeniesiona jednocześnie produkcja nowej wersji Lancii Ypsilon.

d3wt2k3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wt2k3