Trwa ładowanie...
dv5or0x

Fiński YIT wchodzi do Polski, szuka gruntów pod inwestycje mieszkaniowe

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Fiński deweloper YIT rozpoczyna działalność w Polsce, poszukując gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w Warszawie, poinformował szef YIT na Kraje Bałtyckie i Europę Środkowo-Wschodnią Tom Sandvik.

Share
dv5or0x

"Polska stanowi dla nas niezwykle istotny rynek w ramach geograficznego rozwoju naszego biznesu w Europie. Przyspieszenie rozwoju na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej to część strategii YIT. Intensywnie przygotowujemy się do realizacji pierwszych projektów mieszkaniowych. W ciągu kilku pierwszych lat działalności w stolicach Czech i Słowacji osiągnęliśmy status jednej z pięciu największych firm deweloperskich na tamtejszych rynkach. Mamy ambitne plany także względem Polski" - powiedział Sandvik, cytowany w komunikacie.

"YIT zaoferuje w Polsce mieszkania tworzone w zgodzie z filozofią fińskiego budownictwa. Skoncentrujemy się na zapewnieniu naszym klientom obsługi na najwyższym poziomie, wysokiej jakości realizowanych projektów i stałym doskonaleniu naszych kompetencji. Zrównoważony rozwój tkanki miejskiej, funkcjonalna architektura i troska o komfort mieszkańców mają stanowić główne walory planowanych inwestycji" - dodał prezes polskiej spółki koncernu YIT Development Tomasz Konarski, cytowany w komunikacie.

YIT zatrudnia blisko 6 tys. pracowników w 7 krajach. Jest największym deweloperem i jedną z największych firm budowlanych specjalizujących się w obiektach użytkowych oraz w infrastrukturze w Finlandii.

dv5or0x

Grupa YIT ma ponad 100-letnią tradycję i sprzedaje w Europie ponad 8 tys. mieszkań rocznie. Realizuje projekty mieszkaniowe w Finlandii, w Czechach, na Słowacji, w Rosji, w Estonii, w Łotwie i na Litwie. Rok 2014 YIT zamknęła przychodem w wysokości ponad 1,8 mld euro (ok. 7,7 mld zł) i zyskiem operacyjnym wynoszącym ponad 114 mln euro (blisko 500 mln zł). Akcje YIT są notowane na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki.

(ISBnews)

dv5or0x

Podziel się opinią

Share
dv5or0x
dv5or0x