Trwa ładowanie...
mars
08-06-2014 13:59

Firma płaci stażystom 4,7 tys. zł brutto

4,7 tys. zł brutto miesięcznie ( to ok. 3,3 tys. zł netto) proponuje stażystom Mars Polska. Z kolei w grupie Allegro praktykant może liczyć na 2 tys. zł - podaje "Puls Biznesu".

Share
Firma płaci stażystom 4,7 tys. zł bruttoŹródło: augustino_-_fotolia.com
d118oe7

Pracodawcy coraz chętniej przyjmują młodych ludzi na praktyki, a warunki, które im oferują stają się coraz bardziej atrakcyjne. Rekrutacja praktykantów przez duże międzynarodowe firmy właściwie nie różni się od tej, jaką prowadzą szukając pracowników - rozmowa kwalifikacyjna, testy, assessment center, to norma np. w Mars Polska. Te etapy muszą przejść kandydaci starający się o półroczny staż. Warunki zatrudnienia również nie odbiegają od tych, które proponowane są pracownikom. Firmy podpisują z praktykantami umowy. Przedsiębiorstwa coraz częściej traktują realizowane przez siebie programy praktyk jako długofalową inwestycję. Nie zapominajmy jednak, że wciąż nie brakuje firm, które za staż nie płacą, a praktykantów traktują jak darmową siłę roboczą.

Za granicą dobre pensje oferowane stażystom są normą - szczególnie w przedsiębiorstwach z branży nowych technologii i IT. 7 tys. dolarów stażysta dostanie w Palantir, spółce specjalizującej się w wyrafinowanym oprogramowaniu do wydobywania danych dla służb wywiadu i wojska. Kilkadziesiąt dolarów miesięcznie mniej oferuje VMware, potentat od oprogramowania do wirtualizacji.

Firmą hojną dla stażystów jest też Twitter. Praktykanci mogą zarobić prawie 6,8 tys. dolarów miesięcznie. Z kolei LinkedIn i Facebook płacą uczestnikom swego stażu 6,2 tys. dolarów pensji. Nieco mniej Google - średnie wynagrodzenie w tej firmie wynosi niespełna 6 tys. dolarów. Niewiele mniej oferuje Amazon.

d118oe7

Trzeba jednak pamiętać, że praktykanci w międzynarodowych firmach IT przechodzą skomplikowaną selekcję. Ciężko pracują i niewielu z nich ma szansę na etat. Warto dodać, że najsłynniejsze firmy IT nie ograniczają się tylko do przyjmowania informatyków. Na stażach mile widziane są też tzw. kreatywne umysły, osoby, które myślą w sposób nieszablonowy i mogą przyczynić się do rozwoju firmy.

Na zarobki nie narzekają też stażyści w największych bankach. Na przykład w JP Morgan dostają oni ok. 3 - 3,5 tys. dolarów miesięcznie.

AK/WP.PL

d118oe7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d118oe7
d118oe7