Trwa ładowanie...
konta

Fiskus nie zajrzy na konta. Polskę może to sporo kosztować

Opóźnia się wdrożenie dyrektywy o wymianie informacji z zagranicą. Polskę może to dużo kosztować - czytamy w "Rzeczpospolitej"

Share
Fiskus nie zajrzy na konta. Polskę może to sporo kosztować
Źródło: Fotolia
d1ghoq2

Opóźnia się wdrożenie dyrektywy o wymianie informacji z zagranicą. Polskę może to dużo kosztować - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Chodzi o projekt ustawy o automatycznej wymianie informacji w sprawach podatkowych między administracjami krajów członkowskich UE. Jego uchwalenie ma pomóc w uszczelnieniu systemu podatkowego oraz przeciwdziałanie oszustwom podatkowym - jednych ze sztandarowych haseł obecnego rządu.

d1ghoq2

Projekt przygotowało Ministerstwo Finansów jeszcze we wrześniu, jednak do dziś nie zakończyły się konsultacje. Nawet jeśli rządowi uda się przyjąć go jeszcze w grudniu, to uchwalenie przed 1 stycznia jest mało prawdopodobne. Za opóźnienie we wdrożeniu dyrektywy Polsce mogą grozić sankcje finansowe ze strony UE.

Dyrektywa jest jednym z elementów szczelności systemu podatkowego w Polsce i całej UE. Chodzi w niej o ułatwienie walki z transgranicznymi oszustami podatkowymi.

d1ghoq2

Podziel się opinią

Share
d1ghoq2
d1ghoq2