Trwa ładowanie...
djskidu
koalicja
22-03-2012 17:20

Fitch o ewentualnym rozpadzie koalicji

Ewentualny rozpad koalicji nie wpłynie na zmianę perspektyw polskiego ratingu - ocenia Matteo Napolitano, dyrektor działu finansów publicznych w agencji ratingowej Fitch.

djskidu
djskidu

Jego zdaniem, brak realizacji reformy emerytalnej w krótkim okresie nie wystarczy do zmiany perspektyw ratingu, a rating mógłby zostać obniżony, gdyby polski rząd przestał spełniać wyznaczone cele konsolidacji finansów publicznych.

- (Ewentualny - PAP) rozpad koalicji nie wpłynie na zmianę perspektyw polskiego ratingu. Brak realizacji reformy emerytalnej w krótkim okresie nie wystarczy do zmiany perspektyw ratingu. By pogorszyć rating rząd musiałby przestać spełniać swoje cele konsolidacji finansów publicznych, czyli osiągnięcia takich poziomów, by wyjść z procedury nadmiernego deficytu - powiedział Napolitano w czwartek w TVN CNBC.

- Rating Polski jest solidny, chroni go mocny bufor - dodał.

29 lutego Fitch potwierdził długoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie A minus. Perspektywa ratingu jest stabilna.

djskidu

We wtorek PO i PSL nie porozumiały się w sprawie planów zmian w systemie emerytalnym. Zarząd krajowy PO zdecydował w środę, że Platforma będzie przekonywać PSL do poparcia projektu zmian podnoszącego wiek emerytalny. Jednocześnie zarząd partii upoważnił premiera Donalda Tuska do konsultacji z innymi klubami parlamentarnymi ws. zbudowania szerokiej większości dla reformy emerytalnej.

W czwartek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że między PSL a PO jest zgoda co do potrzeby reformy emerytalnej. Jego zdaniem sygnały po środowym zarządzie PO i konferencji wicepremiera Pawlaka napawają optymizmem co do porozumienia.

djskidu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djskidu