Trwa ładowanie...
dcda8l9
dcda8l9

Florida Investments nabyło 100% udziałów Florida Investments X Corp

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Florida Investments zrealizowało kolejny etap transakcji odwrotnego przejęcia emitenta przez Florida Investments X Corp. z siedzibą w Pinellas Park, USA. Spółka nabyła od udziałowców Florida Investments X Corp 100% udziałów spółki Florida Investments X Corp za łączną kwotę niemal 10,37 mln zł. W rezultacie Florida Investors X Corp stała się spółką zależną od emitenta. Transakcja reverse merger zakończy się w ciągu kilku tygodni, poinformował prezes Florida Investments Mariusz Chłopek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dcda8l9

"W efekcie nasze akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect. Jako kolejny etap rozwoju spółki planujemy oferowanie kompleksowej obsługi inwestycji w nieruchomości na Florydzie: od wyszukania, zakupu, remontu, zarządzania nieruchomością do sprzedaży i wynajmu przez naszych lokalnych przedstawicieli, którzy znają każdą miejscowość i osiedle na Florydzie. Wierzymy, że dzięki doświadczeniu, kontaktom branżowym i bogatej historii zrealizowanych transakcji możemy zaoferować klientom niespotykane wśród polskich podmiotów możliwości inwestycyjne, partycypujące we wzroście cen na amerykańskim rynku nieruchomości" - powiedział Chłopek, cytowany w komunikacie.

"Dzięki nabyciu akcji spółki Florida Investments X Corp. możliwe jest rozszerzenie działalności operacyjnej emitenta o działalność związaną z kompleksową obsługą procesów inwestycyjnych w zakresie nieruchomości mieszkaniowych na Florydzie w USA" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec marca nadzwyczajne walne zgromadzenie emitenta podjęło uchwały w sprawie zmiany nazwy spółki na Florida Investments S.A., wybrało nowych członków rady nadzorczej oraz podjęło uchwały dot. scalenia akcji. Na kolejnym walnym planowane są uchwały dotyczące nowej emisji akcji, które w większości zostaną skierowane do udziałowców Florida Investments X Corp. w związku z planowaną transakcją odwrotnego przejęcia, podano również.

dcda8l9

Florida Investments, po planowanym przejęciu spółki Florida Investments X Corp., planuje obsługę procesów inwestycyjnych w zakresie nieruchomości mieszkaniowych na Florydzie w USA. Inwestycje odbywają się poprzez spółki celowe (SPV), których inwestorami są zamożne osoby fizyczne i osoby prawne. Florida Investments będzie specjalizować się w dwóch regionach: Południowa Floryda (metropolie: Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach), Zachodnia Floryda (metropolie: Tampa, St. Petersburg).

(ISBnews)

dcda8l9

Podziel się opinią

Share
dcda8l9
dcda8l9