Trwa ładowanie...
du8xm96
du8xm96

Fondul Proprietatea może zadebiutować na GPW w w I kwartale 2012 roku

08.07. Warszawa (PAP) - Franklin Templeton Investment Management, zarządzający Fondul Proprietatea, chce wprowadzić fundusz na warszawską giełdę w I kwartale 2012 roku - podał...
Share
du8xm96

08.07. Warszawa (PAP) - Franklin Templeton Investment Management, zarządzający Fondul Proprietatea, chce wprowadzić fundusz na warszawską giełdę w I kwartale 2012 roku - podał Franklin Templeton w komunikacie prasowym.

Fondul Proprietatea jest notowany na giełdzie w Bukareszcie. Kapitalizacja spółki wynosi 2,5 mld USD.

Zdaniem Franklin Templeton Investment Management, obecność na dwóch parkietach przyniesie funduszowi wymierne korzyści.

du8xm96

"Notowanie spółki na dwóch rynkach zwiększy jej rozpoznawalność wśród międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych, w tym wyspecjalizowanych funduszy inwestycyjnych o długim horyzoncie inwestycyjnym. Zapewni dostęp do funduszu szerszej gamie inwestorów, którzy nie inwestują obecnie w Rumunii, co zwiększy popyt na akcje funduszu. Fundusz skorzysta także na tym, że będzie bardziej rozpoznawalny dla zagranicznych brokerów" - napisano w komunikacie.

Franklin Templeton rekomenduje przeprowadzenie oferty do 10 proc. istniejących akcji funduszu.

Oprócz warszawskiej giełdy, pod uwagę brane były także LSE i giełda wiedeńska. Franklin Templeton rekomenduje GPW jako największy rynek dla głównych graczy regionu, oferujący odpowiednie warunki dla rozwoju Fondul Proprietatea. Za warszawskim parkietem przemawia też fakt, że spółka znalazłaby się wśród 15 największych podmiotów na giełdzie, co umożliwiłoby jej wejście do grupy WIG 20.

Fondul Proprietatea jest funduszem inwestycyjnym, działającym od 2005 roku. Franklin Templeton Investment Management objął funkcję zarządczą w funduszu w 2010 roku. (PAP)

mto/ ana/

du8xm96

Podziel się opinią

Share
du8xm96
du8xm96