Trwa ładowanie...
d3s5ilc

Formalne połączenie UPC Polska i Aster zaplanowane na I kw. 2012 r. (opis)

04.10. Warszawa (PAP) - Formalne połączenie UPC Polska i Aster zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2012 r. - poinformował na konferencji prasowej prezes UPC i Aster Simon...

d3s5ilc
d3s5ilc

04.10. Warszawa (PAP) - Formalne połączenie UPC Polska i Aster zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2012 r. - poinformował na konferencji prasowej prezes UPC i Aster Simon Boyd.

"Integracja spółek już się zaczęła. Rozpoczęliśmy już proces formalnego połączenia obu firm i spodziewamy się, że zakończy się on w pierwszym kwartale 2012 r." - powiedział Boyd.

Dodał, że proces integracji infrastruktury będzie przebiegał sukcesywnie w różnych lokalizacjach.

Boyd poinformował, że połączona spółka będzie miała około 1,5 mln klientów, a jej sieć będzie docierała do około 2,5 mln gospodarstw domowych.

d3s5ilc

"Oczekujemy, że po sprzedaży części sieci nadal będziemy mieli dostęp do około 2,5 mln gospodarstw domowych i nawet więcej niż 1,5 mln klientów" - powiedział.

W pierwszych dniach grudnia 2010 roku Liberty Global, właściciel UPC Polska, podpisał umowę kupna od funduszu Mid Europa Partners 100 proc. udziałów operatora Aster za 870 mln zł. Łączna cena nabycia, wliczając dług sieci Aster w wysokości ok. 1,53 mld zł, wyniosła ok. 2,4 mld zł.

Transakcja została sfinalizowana w połowie września tego roku. Na przejęcie warunkowej zgody udzielił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zgodnie z decyzją UOKiK, UPC Polska może przejąć kontrolę nad Aster, jeśli w okresie 18 miesięcy od jej wydania, w Krakowie i Warszawie odsprzeda część sieci należącą do Aster, w budynkach, w których usługi dotychczas świadczyły obie spółki.

d3s5ilc

"Obecnie za wcześnie, aby mówić, kiedy wystawimy na sprzedaż część sieci, która się pokrywa" - skomentował Boyd.

W ocenie prezesa UPC i Aster potrzebna jest dalsza konsolidacja rynku operatorów kablowych.

"Dalsza konsolidacja na pewno jest potrzebna" - powiedział Boyd.

"Nie mogę odnieść się do kwestii, czy weźmiemy udział w sprzedaży Multimedia Polska" - dodał pytany o potencjalne zainteresowanie spółką Multimedia Polska. (PAP)

gsu/ pel/ mto/ asa/

d3s5ilc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s5ilc