Trwa ładowanie...
d14vz2w
08-01-2016 16:40

Fortum ogłosiło wezwanie na akcje Grupy Duon po 3,85 zł za akcję

Warszawa, 08.01.2016 (ISBnews) - Fortum ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Grupy Duon po 3,85 zł za akcję, podało Fortum. Okres zapisów rozpoczyna się 28 stycznia 2016 roku, a jego przewidywane zakończenie nastąpi 26 lutego 2016.

d14vz2w
d14vz2w

"Duon stanowiłby dla nas dobrą platformę wzrostu na polskim rynku detalicznym, a Fortum poszukuje sposobów szybszego rozwoju w obszarze nowych usług energetycznych dla klientów indywidualnych, społeczności lokalnych oraz firm - powiedział wiceprezes Fortum Markus Rauramo, cytowany w komunikacie.

"Fortum nabędzie akcje, jeśli na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy będą obejmować co najmniej 51% akcji. Transakcja wpisuje się w strategię Fortum, która zakłada wzrost w obszarze sprzedaży energii elektrycznej i związanych z nią usług dla klientów" - czytamy w komunikacie.

Oferowana cena za akcję wynosi 3,85 zł, co oznacza 19,2% premii w stosunku do trzymiesięcznej średniej ważonej kursu akcji Duonu. Realizacja wezwania jest uzależniona od uzyskania zgody Prezesa UOKiK, podkreślono.

"Udziałowcy reprezentujący ok. 44% kapitału akcyjnego spółki Duon, w tym obecni członkowie zarządu, zobowiązali się do sprzedaży swoich akcji na rzecz Fortum pod pewnymi warunkami. Obecnie Fortum nie posiada akcji spółki Duon" - czytamy dalej.

d14vz2w

Duon prowadzi sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce na zasadzie TPA (Third Party Access), tj. poprzez sieci operatorów systemów przesyłowych i dystrybucyjnych. Jest jednym z największych podmiotów prywatnych prowadzących detaliczny obrót energią elektryczną i gazem. Ponadto, DUON prowadzi hurtową sprzedaż energii elektrycznej i gazu. Spółka dostarcza także gaz sieciowy oraz skroplony (LNG) z wykorzystaniem swej własnej infrastruktury.

(ISBnews)

d14vz2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vz2w