Trwa ładowanie...
d5pb0wp
polska

"FT": zbyt mało Polaków pracujących w KE

Polska, największy spośród nowych krajów
członkowskich UE, radzi sobie gorzej niż się spodziewano pod
względem liczby pracowników zatrudnionych w Komisji Europejskiej -
ocenia we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Share
d5pb0wp

Polska, największy spośród nowych krajów członkowskich UE, radzi sobie gorzej niż się spodziewano pod względem liczby pracowników zatrudnionych w Komisji Europejskiej - ocenia brytyjski dziennik "Financial Times".

Według opublikowanych w poniedziałek danych na temat zatrudnienia w Komisji Europejskiej pracowników z nowych krajów UE, po rozszerzeniu UE 1 maja 2004 roku pracę w KE znalazło 1627 obywateli z nowych krajów członkowskich. Wśród nich jest 445 Polaków, jednak żadnemu z nich nie udało się dotąd zająć najwyższych stanowisk dyrektora bądź wicedyrektora generalnego.

Według "FT", Polska pod tym względem osiągnęła "rezultaty gorsze, niż się spodziewano". "Tymczasem 800-tysięczny Cypr radzi sobie całkiem dobrze z 49 osobami zatrudnionymi w KE" - pisze dziennik.

Gazeta pisze, że "jeśli nowy centroprawicowy polski rząd nadal będzie obrażał służbę cywilną i robił czystkę w jej szeregach, może to spowodować znacznie więcej niż obecnie zgłoszeń ze strony Polaków do pracy w Komisji Europejskiej".

Katarzyna Rumowska

d5pb0wp

Podziel się opinią

Share
d5pb0wp
d5pb0wp