ycipk-412imr

Fundusz Dostępności od września. Na start 100 mln złotych w programie

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda zapowiedział, że od września uruchomiony zostanie Fundusz Dostępności. To program, który ma ułatwić dostępność podmiotów publicznych osobom ze szczególnymi potrzebami. Np. poprzez udzielenie pożyczki na montaż wind.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fundusz Dostępności od września. Na start 100 mln złotych w programie
(123RF)
ycipk-412imr

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda, że początkowy budżet Funduszu Dostępności wyniesie 100 mln złotych. Jeśli sytuacja finansowa państwa pozwoli, to środków będzie mogło być więcej.

14 sierpnia Prezydent podpisał ustawę o dostępności (tzw. "Dostępność Plus"), która narzuciła obowiązek wszystkim instytucjom publicznym usunięcia barier architektonicznych w przeciągu 24 miesięcy.

Jednak Buda wskazał przy tym jednocześnie, że nie w każdym przypadku się to uda. – Nie możemy postawić wymogu dostępności w konkretnym terminie, bo wielu (...) by im nie sprostało – powiedział, cytowany przez PAP. A chodziło mu o właścicieli budynków komercyjnych i zarządców bloków mieszkalnych.

ycipk-412imr

Zobacz także: Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

W takich sytuacjach wymiana windy i budowa podjazdu będzie mogła być finansowana w całości z Funduszu Dostępności. W pozostałych przypadkach udzielane z jego budżetu będzie pożyczka lub kredyt bankowy z możliwością częściowego umorzenia na sfinansowanie nowych inwestycji likwidujących niedogodności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-412imr
Polub WP Finanse
ycipk-412imr
ycipk-412imr
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-412imr