Trwa ładowanie...
d28hd63

Fundusz należący do Enterprise Investors przejmuje rumuńską sieć sklepów Noriel

Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - Polish Enterprise Fund VII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), podpisał umowę, na mocy której zakupi 100% akcji Noriel Group, największej sieci sklepów z zabawkami i grami w Rumunii. Sprzedającymi są założyciele spółki (rodzina Constantinescu) oraz Balkan Accession Fund, fundusz private equity zarządzany przez Axxess Capital. Wartość transakcji nie została ujawniona, podał EI. Transakcja wymaga zgody rumuńskiego urzędu antymonopolowego.  

Share
d28hd63

Nowy właściciel zapewni również dodatkowe finansowanie w wysokości 2 mln euro na dalszy rozwój spółki.

"Po zamknięciu transakcji do zespołu zarządzającego dołączą menedżerowie z wieloletnim doświadczeniem w branży. Naszym celem jest wspieranie rozwoju organicznego Noriel w Rumunii, dzięki czemu chcemy w najbliższych kilku latach podwoić liczbę sklepów" - powiedział dyrektor w Enterprise Investors odpowiedzialny za Rumunię Serban Roman, cytowany w komunikacie.

EI podał, że dzięki rozbudowanej sieci 47 sklepów w 27 miastach i silnej platformie internetowej Noriel jest liderem rynku handlu detalicznego zabawkami w Rumunii. Firma założona przez rodzinę Constantinescu w 1995 r. na początku koncentrowała się na imporcie oraz dystrybucji zabawek, zaś w1999 r. stworzyła własny dział, który zajął się produkcją puzzli i gier planszowych. Dzięki wsparciu finansowemu Balkan Accession Fund spółka kontynuowała dynamiczny rozwój tworząc w 2010 roku sieć wyspecjalizowanych sklepów z zabawkami i grami. Noriel sprzedaje produkty zarówno pod marką własną, jak i wyroby wielu międzynarodowych producentów.

d28hd63

W 2015 roku sprzedaż sieci Noriel wzrosła o 26% osiągając poziom 30 mln euro.

"Dotychczasowe osiągnięcia Noriel są imponujące, wierzymy jednak, że Enterprise Investors może w nadchodzących latach pomóc sieci w pełni wykorzystać nowe okazje rynkowe. Chcemy, by każda wizyta w Noriel była dla klientów niezapomnianym wydarzeniem, do którego cała rodzina będzie chętnie wracać" - powiedział partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję Jacek Woźniak, cytowany w komunikacie.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm zarządzających private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła 8 funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 mld euro. W Rumunii Enterprise Investors obecny jest od 2000 roku i do dziś zainwestował łącznie blisko 200 mln euro (kwota ta obejmuje transakcję z Noriel).

(ISBnews)

d28hd63

Podziel się opinią

Share
d28hd63
d28hd63