Trwa ładowanie...

Gang Olsena po polsku. Złodziej oferma i seria niefortunnych zdarzeń

Miało być wielkie bogactwo i skok na jubilera.13 listopada po południu doszło do napadu w jednym z kętrzyńskich salonów jubilerskich. Napastnik nie spodziewał się jednak takiego przebiegu zdarzeń.

W poniedziałek 13.11.2023 r. około godz. 15:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w jednym z salonów jubilerskich w Kętrzynie doszło do napaduW poniedziałek 13.11.2023 r. około godz. 15:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w jednym z salonów jubilerskich w Kętrzynie doszło do napaduŹródło: Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie
d3rim3i
d3rim3i

Napastnik użył wobec sprzedawcy gazu łzawiącego i próbował zabrać kasetkę ze złotymi pierścionkami. Pech chciał, że gaz poleciał wprost na niego. Oszołomiony zaczął się dusić, do akcji wkroczył jeden z klientów, który okazał się być funkcjonariuszem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowy obezwładnił mężczyznę, a następnie powalił go na podłogę. Z pomocą ruszył również sprzedawca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Duda na egzaminie z prawa? "Niedostateczny"

"Napad roku" w Kętrzynie

Jak się okazało, to nie pierwszy napad Roberta Z., dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy i kara może być surowa. Usłyszał także zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec dwóch osób oraz znieważenia policjantów, którzy go zatrzymywali. Sąd Rejonowy w Kętrzynie na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

W ocenie sądu, materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucone mu przestępstwa. Sąd wskazał, że przesłanką uzasadniającą zastosowanie tymczasowego aresztowania jest grożąca podejrzanemu surowa kara pozbawienia wolności. Ponadto, istnieje realna obawa, że podejrzany, przebywając na wolności, może dopuścić się przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu - poinformował rzecznik
d3rim3i

Robert Z. przyznał się do winy. Za usiłowanie napadu grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Kara wobec 30-latka będzie wyższa gdyż działał w warunkach recydywy.

Jak się zachować w czasie napadu?

Mało kto z nas wie jak należy zachować się podczas napadu, czy rabunku. Jest wiele zaleceń i przeciwwskazań. Napady często połączone są z agresją, użyciem przemocy. W takiej sytuacji osoba napadnięta może być zmuszana do różnych zachowań wbrew sobie. Do napadu, rozboju zaliczamy taką sytuację, w której sprawca doprowadza pokrzywdzonego do nieprzytomności bądź bezsilności, a następnie ją okrada.

Napad to występek (czyn zabroniony), za który grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, w zależności od stopnia szkodliwości oraz użycia niebezpiecznego narzędzia np. noża, broni palnej. Policja radzi, co robić gdy staliśmy się ofiarą napadu:

  • Nie wpadaj w panikę, postaraj się myśleć trzeźwo. W przypadku ataku analizuj, czy jesteś w stanie odeprzeć atak.
  • Postaraj zapamiętać jak najwięcej cech charakterystycznych napastnika.
  • Jeśli zostałaś bezpośrednio zaatakowany np. na ulicy, zwlekaj na czasie aby znaleźć drogę ucieczki.
  • Gdy nie masz drogi odwrotu, alarmuj otoczenie. Krzycz wzywając jakiejkolwiek pomocy np.: "Pali się!" bo wtedy kogoś to zainteresuje.
  • Jeśli zostaniesz zaatakowany masz prawo się bronić. Użyj czegokolwiek aby ten atak odeprzeć : parasolki, obcasa buta, lakieru w sprayu , kluczy itp. Gdy walczysz o swoje zdrowie lub życie Twoje prawo do samoobrony jest bardzo szerokie.
  • W przypadku, gdy atak napastnika się udał, natychmiast udaj się do najbliższego Komisariatu Policji. Pamiętaj im dłużej będziesz zwlekać , tym trudniej będzie złapać sprawcę Policji. Pomyśl, że może on napadać na inne osoby. Jeśli nie będziesz mógł przyjść zadzwoń. Funkcjonariusze Policji przyjadą do Ciebie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rim3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rim3i