Trwa ładowanie...
d3p5mk1

Gastel Żurawie rezygnuje z emisji 57 mln akcji s. H, chce emisji z prawem poboru (opis)

18.10. Warszawa (PAP) - Gastel Żurawie rezygnuje z oferty publicznej 57 mln akcji s. H z pozbawieniem prawa poboru - podała spółka w komunikacie. Z projektów uchwał na NWZA spółki...

d3p5mk1
d3p5mk1

18.10. Warszawa (PAP) - Gastel Żurawie rezygnuje z oferty publicznej 57 mln akcji s. H z pozbawieniem prawa poboru - podała spółka w komunikacie. Z projektów uchwał na NWZA spółki wynika, że planowana jest emisja do 108.530.350 akcji serii H z prawem poboru.

"Zarząd Gastel Żurawie S.A. po dokonaniu analizy sytuacji rynkowej spółki z uwzględnieniem: niezaakceptowania przez akcjonariuszy PGMB Budopol S.A. przedstawionej propozycji cenowej zakupu do 100 proc. akcji PGMB Budopol S.A; rezygnacji z konieczności budowy centrum serwisowego ze względu na długookresowe wydzierżawienie przez spółkę profesjonalnie wyposażonej nieruchomości w Warszawie, zaspokajającej wszystkie potrzeby bieżącego funkcjonowania operacyjnego spółki; wolumenu comiesięcznej sprzedaży spółki; bieżącego oszacowania potrzeb inwestycyjnych w zakresie pozyskania sprzętu dźwigowego do realizacji zamówień szerokiej palety klientów spółki postanowił (...) odstąpić od oferty publicznej 57.000.000 szt. akcji serii H" - napisano w komunikacie.

O podwyższeniu kapitału w drodze emisji akcji serii H z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru zdecydowało majowe NWZA spółki.

Celem emisji miało być zapewnienie środków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania spółki oraz rozwoju.

d3p5mk1

Z projektów uchwał na NWZA spółki zaplanowane na 16 listopada, wynika, że spółka chce podwyższyć kapitał w drodze emisji do 108.530.350 akcji serii H, z prawem poboru.

"Jednocześnie Zarząd postanowił dokonać podwyższenia kapitału w drodze oferty publicznej nowej emisji akcji serii H z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, gdyż dla spółki w związku z dynamicznym rozwojem istotnym jest, aby spółka dysponowała alternatywnymi źródłami finansowania oprócz finansowania bankowego i leasingowego. Doceniając wkład dotychczasowych akcjonariuszy w rozwój spółki proponuje, aby emisja akcji serii H odbyła się z prawem poboru. Emisja z prawem poboru pozwoli utrzymać podobną strukturę akcjonariatu spółki przed i po jej przeprowadzeniu, nie narażając dotychczasowych akcjonariuszy na ryzyko rozwodnienia posiadanego przez nich udziału w kapitale zakładowym, przy założeniu, że dotychczasowi akcjonariusze wykonają prawo poboru w całości" - napisano w uzasadnieniu proponowanej uchwały.

Uwzględniając liczbę emitowanych akcji serii H, jedno prawo poboru uprawniać będzie do objęcia jednej akcji serii H.

Cena emisyjna akcji ma być równa ich wartości nominalnej, czyli 0,4 zł za sztukę.

Proponowany dzień prawa poboru to 6 grudnia 2010.(PAP)

pel/ gor/

d3p5mk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5mk1